SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Sadoś: Po cyberatakach deklaracje o solidarności i konieczności działań na poziomie unijnym

W trakcie spotkania padły deklaracje o konieczności podjęcia kroków na poziomie unijnym (fot. PAP/EPA/JOHANNA GERON)
W trakcie spotkania padły deklaracje o konieczności podjęcia kroków na poziomie unijnym (fot. PAP/EPA/JOHANNA GERON)

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell i grupa krajów członkowskich mówią o solidarności z Polską w sprawie cyberataków, których ofiarą padli urzędnicy – relacjonuje ambasador Polski przy Unii Europejskiej Andrzej Sadoś. Ta sprawa była jednym z tematów spotkania ministrów spraw zagranicznych 27 państw w Luksemburgu.

Rosyjskie cyberataki na Polskę. Zajmie się nimi najważniejszy organ decyzyjny NATO

– Na środę w Brukseli zaplanowano posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej, na którym omówiona zostanie kwestia cyberataków w Polsce – przekazało...

zobacz więcej

W trakcie spotkania padły deklaracje nie tylko o solidarności, ale też konieczności podjęcia kroków na poziomie unijnym – mówił w rozmowie z Polskim Radiem ambasador Polski przy Unii Europejskiej Andrzej Sadoś.

Dodał, że oprócz szefa unijnej dyplomacji wypowiadali się także ministrowie z Litwy, Łotwy i Estonii, oraz Danii, Chorwacji, Rumunii, Holandii .

Ambasador potwierdził także, że we wtorek spotkają się w Brukseli eksperci z unijnych krajów odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo.

– Dysponujemy odpowiednimi procedurami – dodał ambasador Andrzej Sadoś. Wśród nich jest oficjalne oświadczenie szefa unijnej dyplomacji, a także sankcje. Unia Europejska ma już przygotowane ramy prawne do nakładania restrykcji, po które już w przeszłości sięgała.

Przeczytaj też, co o cyberatakach mówił przedstawiciel opozycji.

źródło:
Zobacz więcej