SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Mława: 4-latka wyszła, gdy domownicy spali

(fot. Shutterstock/Romrodphoto)
(fot. Shutterstock/Romrodphoto)

W Mławie 4-latka błąkała się po ulicy. Zauważyli ją przechodnie i powiadomili policję. Dziecko nie potrafiło wskazać, gdzie mieszka. Dzięki ustaleniom policjantów, wróciło do matki. Jak się okazało dziewczynka wyszła z mieszkania, ponieważ drzwi nie były zamknięte, a domownicy spali.

Kraków. Dewiant fotografował dziewczynki na plaży

Nad zalewem Bagry w Krakowie mężczyzna w średnim wieku fotografował dziewczynki ubrane w kostiumy kąpielowe, kadrując ich części intymne. Dewiant...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w niedzielę. Matka 4-latki była trzeźwa. – Okazało się, że mała wędrowniczka, podczas gdy jej mama i starsza siostra spały, wyszła sama z niezamkniętego mieszkania na ulicę. Matka dziecka stwierdziła w rozmowie z policjantami, że jej starsza córka po wyprowadzeniu wcześnie rano psa na spacer nie zamknęła drzwi na klucz. To wystarczyło 4-latce, aby wyjść na pierwszą samodzielną, pieszą wycieczkę – przekazała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska.

Zaznaczyła, iż okoliczności całego zdarzenia, które mogło zakończyć się tragedią, są jeszcze szczegółowo wyjaśniane.

– Dziewczynka spacerowała bez opieki w pobliżu jednego z marketów. O zdarzeniu zaalarmowali patrol policji świadkowie. Dziewczynka pokazała na palcach, ile ma lat, poza tym nic więcej nie udało się od niej dowiedzieć. Nie miała żadnych obrażeń. Była jedynie bardzo spragniona. Policjanci dali dziewczynce wodę do picia. W trakcie rozmów z mieszkańcami pobliskich osiedli ustalili, gdzie mieszka – wyjaśniła.

Jak dodała, „zadowolone z wyjątkowej przygody dziecko, policjanci przekazali matce”.

Przeczytaj też: Kiedy koniec roku szkolnego i początek wakacji w Polsce?

Nie żyje 14-latek. Auto, którym jechał, wpadło na drzewo

Nie żyje 14-letni chłopiec, ofiara z wypadku drogowego w Niedźwiedziu, do którego doszło w niedzielę na dk 11 – poinformowała rzeczniczka prasowa...

zobacz więcej

Policja apeluje do rodziców i opiekunów o wzmożenie opieki nad dziećmi i maksymalną troskę o bezpieczeństwo najmłodszych.  


– Chwila nieuwagi i braku nadzoru w domu, nad wodą czy na spacerze, może narazić dziecko na utratę zdrowia a nawet życia. Na rodzicach i opiekunach ciąży zatem duża odpowiedzialność – również karna, za brak nadzoru nad dzieckiem – podkreśla policja.

źródło:

Zobacz więcej