RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Profanacja figur przed kościołem w Szczecinie. Parafia i policja szukają sprawców

Profanacja figury przed szczecińskim kościołem (fot. FB/ Parafia pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie)
Profanacja figury przed szczecińskim kościołem (fot. FB/ Parafia pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie)

Policja prowadzi dochodzenie ws. profanacji figur przed jednym z kościołów na Pomorzanach w Szczecinie. Do zniszczeń doszło z soboty na niedzielę. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca. Sprawa trafi do prokuratury.

Zdemolowano kościół w Szwecji

W Goeteborgu na południowym zachodzie Szwecji nieznani sprawcy zdemolowali w piątek po południu rzymskokatolicki kościół pw. Chrystusa Króla. Akt...

zobacz więcej

„Dzisiejszej nocy miało miejsce przykre wydarzenie” – napisano w niedzielę na Facebooku parafii pod wezwaniem Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie. Jak poinformowano, „sprofanowano i zniszczono figury Matki Bożej Fatimskiej i Niepokalanej na wzgórzu przed kościołem”.

Policjanci prowadzą dochodzenie w tej sprawie – przekazała w poniedziałek młodszy aspirant Ewelina Gryszpan ze szczecińskiej policji. – Zawiadomienie zostało złożone wczoraj, policjanci wykonali czynności procesowe m.in. oględziny miejsca zdarzenia, sporządzona została dokumentacja fotograficzna, zabezpieczono także nagrania z kamer monitoringu. O tej sprawie zostanie także poinformowana prokuratura – dodała Gryszpan.

Zobacz także: Sprawca wandalizmu na figurkach Najświętszej Maryi Panny zatrzymany


Na jednej z figur namalowano czerwoną farbą odwrócony krzyż. W podobny sposób sprofanowano kapliczkę z figurą Matki Bożej – tutaj namalowano czerwoną farbą odwrócony krzyż oraz „odwrócony” pentagram.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej