RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trener Portugalii: Jeśli spotkamy się z Niemcami w finale, to my wygramy

Euro 2020: Portugalia po meczu z Niemcami (fot. Getty)
Euro 2020: Portugalia po meczu z Niemcami (fot. Getty)

Fernando Santos nie krył rozgoryczenia po dotkliwej porażce 2:4 w Monachium z Niemcami. Mimo to selekcjoner portugalskiej reprezentacji nie traci nadziei na wyjście z grupy. – Niemcy zagrali lepiej od nas, ale jeśli dojdzie do finału Portugalia – Niemcy, wygra Portugalia – ocenił.

Trzech niemieckich muszkieterów rozmontowało Portugalię [OCENY]

Niemcy zagrali koncertowo i pokonali Portugalię 4:2 (2:1) w drugiej kolejce grupy F mistrzostw Europy. Zespół Joachima Loewa miał trzech bohaterów:...

zobacz więcej

Sobotnie spotkanie miało dramatyczny przebieg. Portugalczycy objęli prowadzenie za sprawą Cristiano Ronaldo, ale w krótkim odstępie stracili dwa gole po trafieniach samobójczych. Ostatecznie przegrali 2:4, a w ostatnim grupowym występie zmierzą się z Francją, która po remisie 1:1 z Węgrami ma podrażnione ambicje.

– Po meczu pojawiła się frustracja i smutek. Nawet nie wiem, czy ktoś się odzywał w drodze powrotnej. Mamy zawodników, którzy są w świetnych zespołach, zdobywali tytuły, ale też przegrywali finały. Mam też doświadczenie, żeby zdawać sobie sprawę, że jest to czas, żeby przestać o tym mówić [o przegranej z Niemcami – przyp. red.] i skończyć rozważania – zaznaczył Fernando Santos.

– Sytuacja w grupie jest otwarta, nie chcę przewidywać scenariuszy. Gramy jako ostatni [mecze Portugalia – Francja i Niemcy – Węgry to ostatnie starcia grupowe Euro 2020 – przyp. red.] i kiedy dojdziemy do meczu z Francją będziemy już wiedzieć, jakie wyniki mogą nas interesować – dodał.

– Jesteśmy wśród 10 najlepszych reprezentacji świata – mówię to z pełnym przekonaniem. Nie możemy myśleć, że grając z Niemcami jako gospodarzami, jesteśmy faworytami. Niemcy byli lepsi niż my, ale wierzę, że jeśli dojdzie do finału Portugalia – Niemcy, to wygra Portugalia – zakończył selekcjoner.

Portugalczycy na Euro 2020 bronią tytułu wywalczonego w 2016 roku. Wtedy w finale pokonali 1:0 Francję, z którą teraz zmierzą się być może w meczu o wszystko.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej