SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu przejęła śledztwo ws. pożaru w Nowej Białej

Wyjaśnianie okoliczności może potrwać kilka miesięcy (fot. Forum/ Marcin Szkodzinski)
Wyjaśnianie okoliczności może potrwać kilka miesięcy (fot. Forum/ Marcin Szkodzinski)

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu przejęła od Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu śledztwo w sprawie przyczyn pożaru we wsi Nowa Biała – powiedział rzecznik prokuratury Leszek Karp. Śledczy wykluczyli celowe podpalenie.

Premier do mieszkańców Nowej Białej: Nie zostawimy was samych

Nie zostawimy państwa samych; będziemy robić wszystko, by na dniach trafiła tutaj pomoc bezpośrednia dla rodzin i pomoc państwa polskiego w...

zobacz więcej

Dotychczas wykonywane czynności nie pozwoliły na jednoznaczne ustalenie przyczyny pożaru. Nie ujawniono też żadnych okoliczności, które by wskazywały, że doszło do podpalenia – wyjaśnił prokurator Karp.

Oględziny na miejscu zdarzenia zostały już zakończone, jednak wyjaśnianie okoliczności zdarzenia może potrwać co najmniej kilka miesięcy.

Pożar wybuchł w Nowej Białej w sobotę po godz. 18. Ogień uszkodził 25 domów, w których mieszkało 27 rodzin – ok. 110 osób. Spłonęło też ok. 50 obiektów gospodarczych.

W gaszeniu pożaru uczestniczyło 107 zastępów, 400 strażaków PSP i OSP z dziewięciu powiatów.

Zobacz także: Pożar w Nowej Białej. Dziewięć osób trafiło do szpitala 

Poszkodowanych zostało dziewięć osób, które zostały przewiezione do szpitali w Zakopanem i Nowym Targu. Pod opieką lekarzy wciąż jest jedna osoba.

źródło:

Zobacz więcej