RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Morawiecki zapewnia: Nie zostawimy mieszkańców Nowej Białej bez pomocy

Mieszkańców Nowej Białej dotknęła ogromna tragedia, ale państwo polskie na pewno nie zostawi ich samych. Najważniejsza będzie pomoc w odbudowie domów i zabudowań gospodarczych, już dziś eksperci szacują straty – zadeklarował premier Mateusz Morawiecki.

Pomoc dla mieszkańców Nowej Białej. Fundusze zostały uruchomione

W poniedziałek na konto gminy Nowa Biała trafi pierwsza część środków przeznaczonych na zasiłki dla poszkodowanych w pożarze – poinformowała...

zobacz więcej

Premier na konferencji prasowej w Lublinie odniósł się do sytuacji po pożarze, który w sobotę przed wieczorem wybuchł w małopolskiej miejscowości Nowa Biała. Szef rządu zaznaczył, że mieszkańców spotkała straszna tragedia.

– Natomiast najważniejsza będzie pomoc w odbudowie domów i zabudowań gospodarczych. Dzisiaj już eksperci szacują straty po to, żeby móc bardzo szybko przystąpić do refinansowania, bezpośrednio dla mieszkańców Nowej Białej – powiedział premier.

Ponadto – jak mówił – rząd chce zainwestować większe środki w zapobieganie ewentualnym kolejnym pożarom w Nowej Białej i okolicznych wioskach. Premier zauważył, że ten rejon jest narażony na pożary we względu na gęstą, tzw. spiską zabudowę. Morawiecki wyjaśnił, że ma na myśli uregulowanie potoków przeciwpożarowych i części rzek tak, aby najlepiej w razie potrzeby służyły strażakom.

– Dotknęła mieszkańców Nowej Białej ogromna tragedia, ale państwo polskie na pewno was nie zostawi samych sobie – zapewnił szef rządu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej