RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski znów nie pracuje. Chwali się zbieraniem podpisów pod ustawą cenzorską

Trzaskowski sam przyznał, że nie wie, ile ma jeszcze urlopu (fot. PAP/Jan Dzban)
Trzaskowski sam przyznał, że nie wie, ile ma jeszcze urlopu (fot. PAP/Jan Dzban)

Rafał Trzaskowski z samego rana zbierał wśród warszawiaków podpisy pod swoim sztandarowym projektem, dotyczącym likwidacji części mediów publicznych. Internauci pytają samorządowca, czy w poniedziałek o godz. 10 nie powinien być w pracy.

Ratusz usprawiedliwił nieobecności Trzaskowskiego. Przed prezydentem stolicy cały urlop

Sopot, Rzeszów, Olsztyn, Zielona Góra czy Szczecin. To tylko kilka z miast, które w ostatnich tygodniach odwiedził prezydent Warszawy Rafał...

zobacz więcej

O częstych nieobecnościach Rafała Trzaskowskiego w ratuszu informowaliśmy już wielokrotnie. W ostatnich tygodniach polityk mocno zaangażował się w promocję swojej politycznej inicjatywy, jaką jest Campus Polska.

W związku z tym, że polityczne wiece odbywały się poza stolicą, Trzaskowskiego nie było w ratuszu. Prezydent Warszawy angażował się m.in. w kampanię prezydencką Konrada Fijołka w Rzeszowie, a w Opolu, Wrocławiu i Gdańsku promował projekt Campus Polska.

Jak się okazuje, nieobecności Trzaskowskiego nie są zaliczane do urlopu. Prezydent „był nieobecny w pracy przez 18 dni roboczych”.

„Informuję, że wszystkie ww. nieobecności są usprawiedliwione, płatne i zgodne z przepisami prawa” – napisała portalowi tvp.info Alicja Pawłowska, zastępczyni dyrektora biur kadr i szkoleń. Prezydent ma do wykorzystania 26 dni urlopu – czyli ponad pięć tygodni.

Pytania o urlop Trzaskowskiego. Zaskakująca wypowiedź prezydenta Warszawy

Rafał Trzaskowski bardzo często bierze udział w politycznych wiecach w całej Polsce. Pytany o nieobecność w ratuszu oznajmił, że ma nieregulowany...

zobacz więcej

Trzaskowski pytany o swoje częste niedyspozycje w ratuszu mówił w Radiu ZET.

– Wszyscy wiedzą, że prezydent miasta ma nieregulowany czas pracy, warszawiacy mi płacą za moją pracę. Pracuję kilkanaście godzin dziennie, w weekendy. Ostatnio byłem w sobotę w Gdańsku, załatwiam różne sprawy – mówił.

Pytany, ile ma jeszcze dni urlopu, odparł: „nie pamiętam”.

Rano samorządowiec poinformował w mediach społecznościowych (post z godz. 10), że wraz z wolontariuszami na ulicach Warszawy zbierał podpisy pod projektem likwidacji TVP Info.

„Polki i Polacy mówią jasno: #StopTVPInfo! Obok kłamstw, oszczerstw i pomówień nie można przechodzić obojętnie. Kłamstwa, oszczerstwa i pomówienia nie mogą być finansowane z publicznych pieniędzy. Dziękuję za kolejne setki podpisów pod obywatelskim projektem!” – pisał wiceszef Platformy.

Pod wpisem Trzaskowskiego internauci rozważają, czy akurat nie powinien być w pracy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej