RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jak zmieniło się poparcie dla partii. Wyniki nowego sondażu

Jak dziś wyglądałby rozkład sił w Sejmie? (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Jak dziś wyglądałby rozkład sił w Sejmie? (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, które notuje wzrost poparcia – wynika z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Kolejną stratę zaliczyła z kolei Platforma Obywatelska.

Kolejny sondaż o Tusku. Zaskakujące wyniki

Zdaniem ponad 36 proc. badanych ewentualny powrót Donalda Tuska do polskiej polityki nic nie pomoże opozycji w dążeniu do zwycięstwa w wyborach –...

zobacz więcej

„Rz” poinformowała, że chęć udziału w wyborach parlamentarnych zadeklarowało 49,7 proc. badanych. Gazeta przypomina, że to stosunkowo mało wobec faktu, iż w wyborach dwa lata temu frekwencja wyniosła 62 proc.

Nowy sondaż. Jakie poparcie ma PiS i inne partie?


Z sondażu wynika, że na pierwszym miejscu znajduje się partia Jarosława Kaczyńskiego, którą popiera 34,7 proc. respondentów. To w porównaniu z badaniem z maja oznacza jeden punkt procentowy wzrostu.

Na drugim miejscu jest Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 20,2 proc.; w maju na partię byłego prezentera TVN wskazało 18,6 proc.

Podium zamyka słabnąca Koalicja Obywatelska, na którą zagłosować chce zaledwie 13 proc. badanych. To wynik gorszy od poprzedniego o 1,6 pkt. proc.

Konfederacja uzyskała w tym sondażu 10,3 proc (wcześniej 6,9 proc.). Na Lewicę wskazało 9,1 proc. (wcześniej 10,4 proc.). Próg rzutem na taśmę przekroczyłaby Koalicja Polska (5,1 proc.’ w maju 4,9 proc.). 7,7 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej