RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Najnowszy sondaż. Jedna partia z dużym spadkiem

Sondaż, były dziennikarz TVN i lider Polski 2050 notuje spadek (Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Sondaż, były dziennikarz TVN i lider Polski 2050 notuje spadek (Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Sondaż pokazuje, że o ile poparcie PiS i Koalicji Obywatelskiej zmieniło się w ostatnim czasie nieznacznie, partia byłego dziennikarza Szymona Hołowni straciła aż 3,1 pkt. proc. Co więcej, wspólny wynik KO i Hołowni wciąż jest niższy niż rezultat Prawa i Sprawiedliwości.

Dworczyk ujawnia szczegóły cyberataku: 12 razy zmieniałem hasło. To obce służby

Szef KPRM Michał Dworczyk stwierdził, że materiały ujawniane przez hakerów należą do trzech grup: są tam maile prawdziwe, częściowo zmanipulowane i...

zobacz więcej

Zdaniem ekspertów silna pozycja partii rządzącej wobec konkurentów to m.in. efekt dobrej sytuacji ekonomicznej Polaków i poprawy statystyk dotyczących epidemii. W ostatnich dniach liczba zakażeń jest na bardzo niskim poziomie, a rząd utrzymuje mało restrykcyjne obostrzenia.

Zobacz także:  Kolejny sondaż o Tusku. Zaskakujące wyniki

Ilu Polaków deklaruje chęć wzięcia udziału w wyborach? 32,1 proc. zdecydowanie ma ochotę iść do urn, 14,6 proc. „raczej tak”, 16,3 proc. „raczej nie", a 29,3 proc. „zdecydowanie nie”. Reszta pytanych nie ma zdania w tej sprawie.

Z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować więcej niż co trzeci Polak – 34,2 proc. Oznacza to spadek o 0,6 pkt. proc. względem majowego badania.

Sondaż. Sześć frakcji w Sejmie

Kolejne problemy Bartłomieja M. Jest akt oskarżenia, chodzi o wódkę

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu rzecznikowi MON Bartłomiejowi M. Mężczyzna podejrzany jest o reklamowanie i...

zobacz więcej

Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje Polska 2050. Partia Szymona Hołowni już na dobre zepchnęła Platformę Obywatelską z pozycji lidera opozycji. Sondaż wskazuje, że na ruch Szymona Hołowni głos chce oddać 19 proc. ankietowanych. Taki wynik to jednak największy spadek w zestawieniu – o 3,1 pkt. proc.

Zobacz także: > Sondaż. Efekt Polskiego Ładu. Wysokie poparcie dla PiS

Dopiero trzecie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska, czyli frakcja tworzona przez Platformę Obywatelską, Nowoczesną i Zielonych. W najnowszym sondażu mają 14,7 proc. poparcia. Ugrupowanie Borysa Budki odnotowuje tym samym wzrost o 1,5 pkt. proc. od poprzedniego badania.

Sondaż wskazuje, że czwarte miejsce ma Lewica (10,4 proc.), a piąte – Konfederacja (7,1 proc.). Stawkę zamyka PSL, które w sondażu wskazało 5,3 proc. ankietowanych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej