RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jak będzie wyglądał nowy rok szkolny? Minister Czarnek odpowiada

Minister Czarnek nie wykluczył powrotu do nauki hybrydowej (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Minister Czarnek nie wykluczył powrotu do nauki hybrydowej (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

– Jeśli pojawi się wirus indyjski Delta i będzie bardzo groźny, będziemy proponować rozpoczęcie roku szkolnego w trybie hybrydowym. Na razie takiego zagrożenia nie ma – powiedział minister edukacji Przemysław Czarnek.

Szczepienia dla uczniów będą obowiązkowe? Czarnek odpowiada

Ministerstwo edukacji na pewno włączy się w akcję szczepień dzieci i młodzieży – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek....

zobacz więcej

Czarnek został zapytany o rozpoczęcie roku szkolnego we wrześniu w kontekście trwającej pandemii.

– Scenariusze są takie, że jeśli pojawi się wirus Delta – indyjski i będzie bardzo groźny, to będziemy proponować rozpoczęcie roku w trybie hybrydowym, aby całkowicie nie przechodzić do nauki stacjonarnej. Ale na razie takiego zagrożenia nie ma – powiedział minister.

Jak będzie wyglądał powrót do szkoły po wakacjach


Przyznał, że resort nie zarządził jeszcze, kto będzie decydował o hybrydowym nauczaniu: dyrektor szkoły czy minister. – Mam nadzieję, że zaszczepi się jak najwięcej dzieci i wirus nie będzie już taki groźny – stwierdził Czarnek.

Poinformował też, że on i jego żona są już zaszczepieni, jedno z jego dzieci również, a drugie czeka na szczepienie.

Na uwagę, że wielu rodziców jest sceptycznych wobec szczepienia dzieci, bo preparaty nie zostały wystarczająco przebadane, Czarnek podkreślił:

– Rozumiem obawy rodziców, dlatego szczepienia nie są obowiązkowe. Pamiętajmy jednak, że osoby zaszczepione nie umierają i nie przechodzą ciężko tej choroby. Dlatego apeluję: szczepmy się – zakończył minister edukacji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej