RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Zatrzymano podejrzanych o wyłudzenia odszkodowań ze sfingowanych wypadków

Śledztwo trwa od kwietnia 2021 roku  (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)
Śledztwo trwa od kwietnia 2021 roku (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Mazowieccy policjanci zatrzymali siedem osób podejrzanych o wyłudzenia odszkodowań z tytułu zgłaszanych sfingowanych zdarzeń drogowych – powiedziała rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska. Dodała, że na tym procederze towarzystwa ubezpieczeniowe straciły około 300 tys. zł.

Robota sprzątającego potraktował jak cebulę. Grozi mu 8 lat więzienia

Wyjątkową bezczelnością wykazał się 37-letni wyszkowianin, który bardzo chciał mieć robota sprzątającego, ale zupełnie nie chciał za niego płacić....

zobacz więcej

Jak przekazała rzeczniczka mazowieckich policjantów, w trakcie śledztwa funkcjonariusze ustalili, że w różnych miejscowościach na Mazowszu działały współpracujące ze sobą osoby, zajmujące się wyłudzaniem odszkodowań z tytułu zgłaszanych do ubezpieczycieli pozorowanych zdarzeń drogowych.

Zatrzymani wyłudzali pieniądze


– Do przestępczego procederu wykorzystywane były samochody głównie klasy premium, będące w leasingach – podkreśliła podinsp. Katarzyna Kucharska.

– Sprawcy organizowali sfingowane kolizje drogowe między sobą lub wymuszając zdarzenia z osobami postronnymi. W zgłoszeniach szkód wskazywano okoliczności zdarzenia, które nie były zgodne z prawdą – tłumaczyła policjantka.

Według dotychczasowych ustaleń śledczych z tytułu wypłat odszkodowań z polis OC i AC mogło dojść do wyłudzenia około 300 tys. zł. od towarzystw ubezpieczeniowych. – Mundurowi do sprawy zabezpieczyli dwa samochody o wartości niemal 100 tys. zł oraz zabezpieczyli gotówkę na poczet przyszłych kar – podała. – W ostatnich dniach policjanci zatrzymali siedem osób, które usłyszały zarzuty wyłudzeń oraz usiłowania wyłudzeń odszkodowań komunikacyjnych. To mężczyźni w wieku od 25 do 51 lat – zaznaczyła. Czterech podejrzanych decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej