RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejny dzień upałów w Polsce. Gdzie będzie najcieplej? [PROGNOZA]

Fontanny przy budynku tężni w Busku-Zdroju (Fot. PAP)
Fontanny przy budynku tężni w Busku-Zdroju (Fot. PAP)

Przed nami kolejny dzień upałów. Temperatura będzie oscylować wokół 30 st. Wciąż obowiązują ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia przed upałami, które wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Najwyższy alert obowiązuje w województwie lubuskim. Tam temperatura maksymalna wyniesie 30-33 st. W nocy z kolei temperatura spadnie do 18-21 st.

Burze, ulewny deszcz i grad. IMGW ostrzega: będzie niebezpiecznie

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla dwóch województw. Według prognoz synoptyków w regionach objętych alertami...

zobacz więcej

W pozostałej, większej części kraju, która nie obejmuje wschodniego Mazowsza i województwa lubelskiego, obowiązuje alert drugiego stopnia. Temperatura maksymalna w dzień będzie się wahać od 29 do 32-34 st., a w nocy – od 16 do 21.

Na wschodzie województwa mazowieckiego i w województwie lubelskim obowiązuje alert pierwszego stopnia. Temperatura maksymalna w dzień będzie wynosić od 28 do 31, a w nocy od 14 do 17 st.

W zachodniej Polsce ostrzeżenia wygasną dziś wieczorem, w centralnej i wschodniej – we wtorek późnym popołudniem i w nocy. Jedynie na Podkarpaciu alerty obowiązują do czwartku.

Eksperci apelują o ostrożność, odpowiednie nawadnianie, unikanie długiego przebywania na słońcu.

Także przypominają, by nie zostawiać w zamkniętych samochodach dzieci i zwierząt, jest to dla nich śmiertelnie niebezpieczne.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej