SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Granica USA z Kanadą i Meksykiem nadal zamknięta. Jak długo?

Granice miały zostać otwarte w poniedziałek (fot. Getty Images)
Granice miały zostać otwarte w poniedziałek (fot. Getty Images)

Granica lądowa USA z Kanadą i Meksykiem pozostanie zamknięta dla podróży nieuznanych za niezbędne co najmniej do 21 lipca - poinformował amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Granicę zamknięto w marcu 2020 r. z powodu pandemii koronawirusa.

Adopcja dzieci przez pary LGBT. Sąd Najwyższy USA poparł katolickie placówki

Władze Filadelfii chciały wymóc na katolickich domach dziecka zgodę, na adopcję dzieci na rzecz par LGBT. Od tej zgody miasto uzależniało...

zobacz więcej

Granice miały zostać otwarte w poniedziałek, jednak zdecydowano się przedłużyć ich zamknięcie o 30 dni. Wcześniej podobny krok ogłosiła Kanada. Restrykcje przedłużane są co miesiąc.

Strona amerykańska poinformowała, że zamierza konsultować się z Kanadą i Meksykiem na poziomie grup roboczych co dwa tygodnie, aby ustalić warunki trwałego łagodzenia obostrzeń.

Część kongresmenów i społeczności żyjące po obu stronach granicy apelują o zniesienie restrykcji wobec zbliżającego się letniego szczytu podróży turystycznych.

Premier Kanady Justin Trudeau zapowiedział już, że granica z USA pozostanie zamknięta do czasu, aż 75 proc. Kanadyjczyków otrzyma co najmniej pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, a 20 proc. otrzyma dwie dawki.

Według źródeł w Waszyngtonie strona amerykańska nie uzależnia otwarcia granic od jakichś konkretnych wskaźników zaszczepionych osób.

źródło:

Zobacz więcej