RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Lewy” w Realu Madryt? Anna Lewandowska podgrzała atmosferę

Zdaniem hiszpańskich mediów, Lewandowski latem opuści Bayern (fot. Getty Images)
Zdaniem hiszpańskich mediów, Lewandowski latem opuści Bayern (fot. Getty Images)

Hiszpańscy dziennikarze są wszędzie i z każdym pragną porozmawiać. Tamtejsze media od kilku dni informują, że Robert Lewandowski jeszcze tego lata opuści Bayern, by poszukać nowych wyzwań. Nic więc dziwnego, że o plany polskiego napastnika postanowiono zapytać... jego żonę.

Lewandowski czuje niedosyt. „Mogliśmy wygrać”

Po meczu Polski z Hiszpanią (1:1) na Euro Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji, podkreślił znaczenie zaangażowania i woli walki w drużynie...

zobacz więcej

Jak przekonuje hiszpański „As”, kolejka po Polaka jest bardzo długa. Listę zainteresowanych mają otwierać Chelsea, PSG i Manchester City. Po odejściu Sergio Aguero, Pep Guardiola szuka „dziewiątki” na najwyższym światowym poziomie. Lewandowskiego zna z czasów pracy w Monachium, więc wybór wydaje się całkiem rozsądny.

Tyle, że – przekonują dziennikarze „Asa” – Polak chciałby spróbować swoich sił w La Liga. Tu w grę wchodzą dwie wielkie firmy: Barcelona i Real. Królewscy polują na „Lewego” od lat, Florentino Perez miał pytać o niego jeszcze z czasów gry w Borussii, więc niczego nie można wykluczyć. Tym bardziej, że dość enigmatycznej wypowiedzi udzieliła żona piłkarza...

Anna Lewandowska, tuż po dotarciu do Sewilli na sobotni mecz reprezentacji Polski z Hiszpanią, została zaczepiona przez dziennikarza „La Sexta”.

– Być może, nie wiem, zobaczymy. Czy w Realu Madryt? Może, może. Nie wiem, ale lubimy ligę hiszpańską – rzuciła Lewandowska, pytana przez reportera o to, czy możliwe jest, by napastnik Bayernu trafił na Półwysep Iberyjski.

To oczywiście głównie kurtuazja, wypowiedź, do której nie warto przywiązywać większej wagi, ale zakochanym w futbolu Hiszpanom kilka zdań wystarczyło, by stworzyć wielką historię. „Lewandowski w Realu?!” – pytają nagłówki kolejnych gazet, powołując się na nieco wymijające słowa żony.

Nie wiadomo, jaka przyszłość czeka polskiego napastnika. Od kilku lat w Madrycie stawiają raczej na transfery zawodników młodszych, grubo przed trzydziestką. Może dla najlepszego piłkarza świata zrobią wyjątek? Meczem z Hiszpanami w Sewilli „Lewy” potwierdził, że o takiego asa w swojej talii powinien zabiegać każdy klub.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej