RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Atak na ekspedientkę z Radomia. Napastnik zatrzymany na granicy francusko-hiszpańskiej

38-latek bił, kopał po głowie i rzucał drewnianą paletą w kobietę (fot. YouTube/uniwersal 90)
38-latek bił, kopał po głowie i rzucał drewnianą paletą w kobietę (fot. YouTube/uniwersal 90)

Mężczyzna podejrzany o atak na ekspedientkę z Radomia został zatrzymany w trakcie przekraczania granicy francusko-hiszpańskiej. Było to możliwe dzięki międzynarodowej współpracy policjantów. 38-latkowi, który bił, kopał po głowie i rzucał drewnianą paletą w kobietę, postawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Został już sprowadzony do Polski i osadzony w areszcie – poinformowała w niedzielę policja.

Brutalny atak przed Żabką. Jeden z napastników zatrzymany [WIDEO]

Przed sklepem Żabka w Radomiu doszło do pobicia pracownicy lokalu oraz jej syna i jego kolegi. Kobieta z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. –...

zobacz więcej

We wrześniu 2020 roku przed jednym z osiedlowych sklepów w Radomiu trzech mężczyzn zaatakowało pracownicę sklepu oraz jej syna. Jak się okazało powodem agresji było to, że kobieta po zamknięciu placówki nie chciała ich obsłużyć. Dwóch napastników radomscy policjanci zatrzymali już następnego dnia. Przedstawiono im zarzut udziału w pobiciu i aresztowano na trzy miesiące.

Policjanci w kilka godzin po zdarzeniu ustalili tożsamość trzeciego, najbardziej agresywnego mężczyzny, który wyjechał do Wielkiej Brytanii. Prokuratura Radom-Wschód wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów mężczyźnie, a Sąd Okręgowy w Radomiu wydał decyzję o jego poszukiwaniu w trybie europejskiego nakazu aresztowania.

Przez kilka miesięcy trwała międzynarodowa współpraca policjantów z Mazowsza, których wspierali funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP, aby doprowadzić do ustalenia miejsca przebywania poszukiwanego radomianina. Dzięki precyzyjnym informacjom i stałej współpracy z oficerem łącznikowym Polskiej Policji we Francji, w nocy 17 kwietnia 38-latek został zatrzymany na podstawie ENA przez francuskich policjantów w trakcie przekraczania granicy francusko-hiszpańskiej.

12 maja w Marsylii mężczyzna został przekazany polskim policjantom, a następnego dnia trafił do aresztu, gdzie, będąc w dyspozycji prokuratury oczekuje na proces. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TAKŻE: Na tropie głównego agresora z Żabki. Kolejny podejrzany w rękach policji

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej