RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Chłopcy sterroryzowali przechodniów pistoletami na wodę

Zabawkowe pistolety były pomalowane na czarno (fot. Facebook/Politie Basisteam Gouda)
Zabawkowe pistolety były pomalowane na czarno (fot. Facebook/Politie Basisteam Gouda)

Trzech chłopców w wieku 14 i 15 lat zostało zatrzymanych za terroryzowanie mieszkańców miasta Gouda w środkowej Holandii „bronią palną”. Okazało się, że były to pomalowane na czarno pistolety na wodę.

Za zakupy zapłacił fałszywym banknotem

44-letni mieszkaniec Ostrowca Św. za zakupy zapłacił fałszywym banknotem. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do ośmiu lat...

zobacz więcej

Sceny jak z kryminału rozegrały się w spokojnym miasteczku Gouda. Jak relacjonuje policja, w tym słynącym z produkcji sera miejscu funkcjonariusze otrzymali w sobotę zgłoszenie, że w dzielnicy Korte Akkeren grupa nastolatków mierzy z broni palnej do przechodniów.

Nagranie z kamery przemysłowej potwierdziło, że w grupie nastoletnich chłopców jest kilku, którzy dysponują czymś, co przypomina broń palną.

Funkcjonariusze założyli kamizelki kuloodporne i natychmiast przystąpili do akcji” – relacjonuje policja w Goudzie na swoim profilu na Facebooku.Mierząc ze swojej broni palnej policjanci powoli zbliżyli się do „uzbrojonych” chłopców. Ci nie tylko nie stawiali oporu, ale wydawali się wręcz być zadowoleni z aresztowania. Jak napisał dziennik „Algemeen Dagblad”, bardzo chętnie współpracowali z funkcjonariuszami. Na komisariacie okazało się, że trzech „terrorystów” w wieku 14 i 15 lat pomalowało na czarno swoje pistolety na wodę. Nie zdawali sobie sprawy z powagi sytuacji.

Policja napisała na Facebooku, że bardzo poważnie traktuje każde zgłoszenie, dotyczące broni palnej, a te zabawki wyglądały jak prawdziwa broń. – To głupi wyczyn, który mógł mieć poważne konsekwencje – napisano.

CZYTAJ TAKŻE: Szokujące odkrycie. W rzece pływał potężny pyton

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej