RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Przygoda z Tatą”. Minister Maląg otworzyła grę terenową

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg otworzyła w niedzielę w Ogrodzie Krasińskich w Warszawie wyjątkową grę miejską „Przygoda z Tatą”. Gra jest elementem kampanii wzmacniającej ojcostwo. Została zorganizowana przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej z okazji zbliżającego się Dnia Ojca.

Minister Maląg: Jesteśmy zobowiązani inwestować w rodzinę

Rodzina musi być w centrum uwagi każdego rządu i tak jest w rządzie pana premiera Mateusza Morawieckiego – zapewniła w programie „Gość Wiadomości”...

zobacz więcej

– Zaczynamy świętować Dzień Ojca, ale odbywa się to w cieniu tragedii, która wczoraj rozegrała się w Nowej Białej. Premier Mateusz Morawiecki, który miał być tutaj dzisiaj z nami, jest razem z poszkodowanymi rodzinami – powiedziała min. Maląg. Zapewniła, że nikt z poszkodowanych nie zostanie bez pomocy.

– W cieniu tej tragedii mówimy dzisiaj o bardzo ważnym dniu, o Dniu Ojca. Cieszymy się, że udało nam się zorganizować tę pierwszą grę miejską, gdzie chcemy przede wszystkim spotkać się z ojcami – mówiła minister.

– Chcemy, aby Polska była krajem szczęśliwych rodzin. Jest to możliwe dzięki programom finansowym, ale także przez współpracę m. in. z organizacjami pozarządowymi – wskazywała minister Maląg podczas wydarzenia.

Celem gry jest zaproszenie ojców do wspólnej zabawy z dziećmi. Uczestnicy mają możliwość rozwijania swojej wiedzy i sprawności dzięki zabawie w podróżników – odkrywców. Ich zadaniem jest przeszukanie archipelagu skarbów i odnalezienie odpowiednich obiektów w centrum miasta. Na poszczególnych „wyspach” na graczy czekają zadania specjalne, których poprawne wykonanie umożliwi zdobycie punktów.

Zwycięzcy gry otrzymają voucher na dwudniowy, rodzinny wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego. Laureaci drugiego miejsca otrzymają voucher dla całej rodziny na warsztaty polegające na wspólnym projektowaniu i wykonaniu projektu rodzinnego do domu, z kolei osoby, które zajmą trzecie miejsce, będą miały okazję wspólnie spędzić czas na tworzeniu drewnianych koszyków na rowery. Na wszystkich uczestników zabawy czekają liczne atrakcje, gadżety oraz gry planszowe.

Resort przygotował też spoty reklamowe związane z kampanią promującą zaangażowane ojcostwo. Można je obejrzeć w mediach społecznościowych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. W Polsce Dzień Ojca obchodzony jest corocznie 23 czerwca.

CZYTAJ TAKŻE: Premier do mieszkańców Nowej Białej: Nie zostawimy was samych

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej