SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Prezydent: Emocje piłkarskie nikną wobec pożaru w Nowej Białej na Podhalu

Zapaleniu uległo 21 budynków mieszkalnych (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Zapaleniu uległo 21 budynków mieszkalnych (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Emocje piłkarskie nikną wobec pożaru w Nowej Białej – napisał prezydent Andrzej Duda w nocy z soboty na niedzielę na Twitterze i Facebooku. W sobotę we wsi na Podhalu spłonęło 21 domów i 23 budynki gospodarcze. Także w sobotę Polska zremisowała z Hiszpanią meczu piłkarskich mistrzostw Europy.

„Emocje piłkarskie nikną wobec pożaru w Nowej Białej na Podhalu, gdzie spłonęło 13 domów i 23 budynki gospodarcze. Dzięki opiece Opatrzności i bohaterstwu Strażaków nikt nie zginął. Premier Morawiecki zapewnił mnie, że rannym i pogorzelcom udzielana jest stosowna pomoc i wsparcie” – napisał prezydent na Twitterze i Facebooku.

Wielki pożar wybuchł w sobotę we wsi Nowa Biała w powiecie nowotarskim. Po godz. 20. płonęło tam 15 budynków mieszkalnych i sześć budynków gospodarczych.

Dziewięć osób poszkodowanych w pożarze trafiło do szpitala. – Są to głównie osoby z lekkimi oparzeniami. Jedna osoba została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ponieważ spadła z dachu i złamała kręgosłup – powiedział PAP rzecznik nowotarskiej straży pożarnej Piotr Krygowski.

W akcji gaśniczej brało udział sto zastępów straży pożarnej z PSP i OSP z powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego, limanowskiego, suskiego i krakowskiego.

Wojewoda na miejscu zdarzenia


Na miejsce zdarzenia dotarł wieczorem wojewoda małopolski Łukasz Kmita. W miejscowej szkole zorganizowany został punkt pomocy. – Większość poszkodowanych osób zadeklarowała jednak, że spędzi noc u swoich rodzin i najbliższych – powiedział Łukasz Kmita.

Pomoc dla poszkodowanych zadeklarowali także właściciele pensjonatów. W gotowości są psychologowie, którzy mogą udzielić wsparcia tym, którzy go potrzebują.

W sobotę wieczorem w sobotę w Sewilli w meczu piłkarskich mistrzostw Europy Polska zremisowała z Hiszpanią 1:1 i zachowała szanse na awans do 1/8 finału mistrzostw Europy.

źródło:

Zobacz więcej