SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

„Wasze rodziny będą miały dach nad głową; wojsko zaangażuje się w pomoc”

Zapaleniu uległo 21 budynków mieszkalnych oraz budynki gospodarcze (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Zapaleniu uległo 21 budynków mieszkalnych oraz budynki gospodarcze (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Jesteśmy z wami, nikogo nie zostawiamy, gdy jego i jej życie płonie; wasze rodziny będą miały dach nad głową, wojsko natychmiast zaangażuje się w pomoc rodzinom poszkodowanym w pożarze we wsi Nowa Biała na Podhalu – napisał w sobotę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Pożar w Nowej Białej. Dziewięć osób trafiło do szpitala

Dziewięć osób poszkodowanych w pożarze we wsi Nowa Biała w pow. nowotarskim trafiło do szpitala. Uszkodzonych przez pożar w większym lub mniejszym...

zobacz więcej

„Wasze marzenia, Wasze życia nie spłonęły. Jesteśmy z Wami. Nikogo nie zostawiamy, gdy jego i jej życie płonie. Wasze rodziny będą miały dach nad głową. Wojsko natychmiast zaangażuje się w pomoc rodzinom” – podkreślił premier Morawiecki.

Dodał, że rozmawiał z szefem MSWiA Mariuszem Kamiński, szefem MON Mariuszem Błaszczakiem i Wojewodą Małopolskim Łukaszem Kmitą.

Wielki pożar wybuchł w sobotę we wsi Nowa Biała w powiecie nowotarskim. Po godz. 20. płonęło tam jeszcze 15 budynków mieszkalnych i sześć budynków gospodarczych.

Dziewięć osób poszkodowanych w pożarze trafiło do szpitala. – Są to głównie osoby z lekkimi oparzeniami. Jedna osoba została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ponieważ spadła z dachu i złamała kręgosłup – powiedział rzecznik nowotarskiej straży pożarnej Piotr Krygowski.

W akcji gaśniczej bierze udział sto zastępów straży pożarnej z PSP i OSP z powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego, limanowskiego, suskiego i krakowskiego.

Na miejsce zdarzenia dotarł wieczorem wojewoda małopolski Łukasz Kmita. W miejscowej szkole zorganizowany został punkt pomocy. – Większość poszkodowanych osób zadeklarowała jednak, że spędzi noc u swoich rodzin i najbliższych – powiedział Łukasz Kmita.

Pomoc dla poszkodowanych zadeklarowali także właściciele pensjonatów. W gotowości są psychologowie, którzy mogą udzielić wsparcia tym, którzy go potrzebują.

źródło:

Zobacz więcej