RAPORT:

Szalony mecz na Wembley! Bitwa o Wielką Brytanię nierozstrzygnięta [SKRÓT]

Czy spotkanie bez bramek może być ciekawe i emocjonujące? Oczywiście, że tak! Udowodnili to Anglicy i Szkoci, którzy zremisowali w piątkowym spotkaniu na Wembley.

Eriksen po udanej operacji! Opuścił szpital i odwiedził kolegów

Duński piłkarz Christian Eriksen, który miał atak serca podczas sobotniego meczu mistrzostw Europy z Finlandią (0:1), po udanej operacji...

O animozjach Szkotów i Anligków nie trzeba wspominać. Wiadomo było, że obie drużyny wyjdą niezwykle zmotywowane i tak też było. Dzięki temu mieliśmy znakomite widowisko – zawrotne tempo, sytuacje strzeleckie, parady bramkarzy. Zabrakło tylko goli.

Choć nic tego nie zapowiadało. Już w 11. minucie John Stones soczyście uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz trafił tylko w słupek. Po 20 minutach odpowiedział Stephen O'Donnell, który wyśmienicie złożył się do strzału z woleja. Na posterunku był Jordan Pickford.

Po zmianie stron ataki sunęły od jednej bramki do drugiej. Zaczął Mason Mount – kopnął z dystansu, ale David Marshall wybornie obronił. Szkoci oczywiście się odgryźli. Po uderzeniu Lyndona Dykesa, Reece James wybił piłkę sprzed linii bramkowej.

Do końca spotkania napięcie było olbrzymie, co chwila „pachniało” golem, ale nikt nie skierował futbolówki między słupki.

Wnioski po meczu

• Pewnie żaden ze Szkotów nie zmieściłby się w jedenastce reprezentacji Anglii, a mimo to piłkarze Steve'a Clarke'a wyszli na ten mecz jak na bitwę i dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu zagrali z renomowanymi rywalami jak równy z równym.

• Remis pozwala wierzyć Szkotom w awans do 1/8 finału. Żeby tak się stało muszą wygrać w ostatnim spotkaniu z Chorwacją.

• Anglicy jeszcze formalnie nie są pewni gry w dalszej fazie, ale w praktyce cztery punkty powinny dać przepustkę do 1/8 finału mistrzostw Europy.