SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Schick walczył do krwi, atomowy strzał Perisicia [OCENY]

Patrik Schick strzelł trzeciego gola na Euro 2020 (fot. PAP/EPA)

Czesi są pozytywnym zaskoczeniem Euro 2020. Po remisie z Chorwacją (1:1) praktycznie zapewnili sobie miejsce w 1/8 finału. Znów bohaterem spotkania został Patrik Schick, który ma już trzy bramki i prowadzi w klasyfikacji strzelców turnieju.

Czech kandydatem na króla strzelców! Chorwacja z remisem [SKRÓT]

Skrót meczu 2. kolejki grupy D: Chorwacja – Czechy.

Oceny Chorwatów:

Dominik Livaković – 5/10
Przy karnym nie miał nic do powiedzenia. Poza tym Czesi poważnie go nie sprawdzili.

Sime Vrsaljko – 5/10
Szukał dośrodkowań, dobrze radził sobie w ustawieniu, ale raz poważnie się spóźnij i sfaulował rywala w okolicach pola karnego.

Dejan Lovren – 4/10
Miał pecha w sytuacji, w której arbiter podyktował jedenastkę. Nie chciał trafić Schicka w twarz, miał naturalnie ułożone ręce, ale przepisy mówią jasno – liczy się efekt, nie zamiar. Sprokurował rzut karny, ale poza tym prezentował się pewnie.

Domagoj Vida – 5/10
Jak zawsze zdeterminowany w powstrzymywaniu rywali, ale też chaotyczny w wyprowadzaniu piłki.

Josko Gvardiol – 5/10

Luka Modrić – 5/10

To nie ten Mordrić, którego pamiętamy z ostatnich mistrzostw świata. Brakuje jego kreatywności pod bramką. Oczywiście przyzwoicie konstruuje akcje, ale nie ma w tym polotu.

Mateo Kovacić – 5/10
Popełnił jeden błąd, gdy sfaulował Schicka przed polem karnym. Poza tym pewny w defensywie.

Ivan Perisić – 7/10
Najbardziej konkretny z Chorwatów. Nie tylko strzelił gola, ale napędzał najgroźniejsze ataki swojego zespołu.

Andrej Kramarić – 5/10
Na papierze zaliczył asystę. Dobrze wypuścił Perisicia, ale później to zawodnik Interu zrobił całą robotę – przedryblował obrońcę i trafił do bramki.

Josip Brekalo – 4/10
Bezbarwna pierwsza połowa, po której został zmieniony.

Ante Rebić – 5/10
Selekcjoner też zmienił go w przerwie. Rebić był bardzo aktywny, szukał gry, ale też zmarnował stuprocentową sytuację.

***

Luka Ivanusec - 5/10

Bruno Petković - 5/10

Rozpychał się, szukał swojego miejsca, lecz długo nie mógł go znaleźć. W końcówce wreszcie dobrze się zastawił w polu karnym, obrócił z rywalem na plecach, jednak został przyblokowany.

Nikola Vlasić – 5/10
Miał swoją szansę w 72. minucie, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Marcelo Brozović – bez oceny
teraz odtwarzane
Euro 2020, grupa D: Chorwacja – Czechy [SKRÓT]

Oceny Czechów:

Tomas Vaclik – 5/10
Strzał Perisicia był bardzo mocny, ale piłka przeleciała tuż obok. Wydaje się, że przy lepszym ustawieniu, odbiłby piłkę. Jednak głupotą byłoby obwinianie go za tę bramkę.

Vladimir Coufal – 3/10
W pierwszej połowie bardzo pewny, ale już na początku drugiej dał się ograć jak junior. Nie przypilnował Perisicia, który strzelił gola.

Ondrej Celustka – 6/10
Obchodził urodziny i sprawił sobie niezły prezent. Popełnił kilka drobnych błędów, ale bez konsekwencji.

Tomas Kalas – 5/10
Miał trochę problemów z Petkoviciem w drugiej połowie. Przegrał z nim jeden fizyczny pojedynek. Czasami spóźniony, ale koledzy przychodzili w porę z asekuracją.

Jan Boril – 6/10
Pokazywał się na lewej stronie, ale nie dostawał wielu piłek.

Tomas Soucek – 6/10
Fantastyczna praca w defensywie. To głównie dzięki niemu Modrić nie mógł rozwinąć skrzydeł.

Tomas Holes – 5/10

Lukas Masopust – 5/10

Trochę niechlujny w rozegraniu. Kilka razy stracił piłkę i został zmieniony po godzinie.

Vladimir Darida – 5/10

Jakub Jankto – 6/10

Kilka razy pokazał spory potencjał, ale czasami koledzy za nim nie nadążali. Często był przy piłce, dobrze podawał.

Patrik Schick – 8/10
Wywalczył rzut karny i wykorzystał go z krwawiącym nosem (tak ucierpiał w starciu z Lovrenem). Ale to nie jedyne pożyteczne rzeczy, które wykonywał w trakcie gry. Przytrzymywał piłkę, wchodził w wolne strefy, szukał fauli w okolicach pola karnego. Znakomity występ.