SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Premier: Udaje się coraz lepiej budować markę polskiej żywności 

Rośnie eksport polskiej żywności (fot. arch.PAP/Mateusz Marek)
Rośnie eksport polskiej żywności (fot. arch.PAP/Mateusz Marek)

Polska żywność jest coraz bardziej znana w całej Europie, to 34 mld euro eksportu w zeszłym roku – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w firmie Rolnik na Śląsku. Udaje się coraz lepiej budować markę polskiej żywności – dodał.

Wznowienie eksportu drobiu poza UE coraz bliżej. Polska czeka na zielone światło

Jest szansa na szybkie wznowienie eksportu drobiu poza Unię Europejską. Został on zawieszony po odnotowaniu przypadków grypy ptaków. Światowa...

zobacz więcej

Morawiecki w trakcie wizyty w przedsiębiorstwie ocenił, że przetwórstwo rolno-spożywcze i rosnący eksport polskiej żywności to „wielka szansa dla polskich producentów”.

Jak przypomniał, firma Rolnik skorzystała z pomocy państwowych tarcz antykryzysowych podczas pandemii koronawirusa. – Chcieliśmy uratować miejsca pracy, ale też rynek, zdolności wytwórcze, markę tej firmy – powiedział premier. I zaapelował: kupujmy polskie produkty u polskich producentów.  To jest niezwykle ważne, w ten sposób wspieramy polskie miejsca pracy – stwierdził szef rządu.  

 Budowanie marki na świecie      


– Cieszę się, że razem z państwem polskim udaje się coraz lepiej budować markę polskiej żywności. Polska żywność jest coraz bardziej znana w całej Europie,  to 34 mld euro eksportu w zeszłym roku – powiedział Morawiecki.

Jego zdaniem celem polskiej strategii gospodarczej jest dziś to, aby „dać jak największej liczbie ludzi dobrą, jak najlepiej wynagradzaną pracę, ale też  przedsiębiorcom dać perspektywę rozwoju w Polsce i za granicą”.  

 Działania na rzecz rolnictwa        


– Państwo polskie jest po to, żeby pomagać – powiedział premier.Morawiecki zapewnił, że działania na rzecz rolnictwa będą również częścią programu Polski Ład Zjednoczonej Prawicy. To m.in. skrócenie drogi od pola do stołu, „mniej pośredników, więcej zysku dla polskich rolników”.     

Sprawdź też: Niemcy: Polska stała się gospodarczą potęgą UE, naszym czołowym partnerem  

źródło:

Zobacz więcej