SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Wyciek chemikaliów w Czechach. Są ofiary śmiertelne

Na skutek zdarzenia ucierpiało siedem osób (fot. arch.PAP/EPA/MARTIN DIVISEK, zdjęcie ilustracyjne)
Na skutek zdarzenia ucierpiało siedem osób (fot. arch.PAP/EPA/MARTIN DIVISEK, zdjęcie ilustracyjne)

Dwie osoby zmarły, a dwie inne trafiły w piątek do szpitala w bardzo ciężkim stanie po wycieku chemikaliów w Pilźnie na zachodzie Czech. Według strażaków do wycieku substancji o wysokim stężeniu związków siarki doszło w firmie utylizującej ścieki przemysłowe.

Czechy. Aktywiści utrudniają wydobycie węgla w dwóch kopalniach odkrywkowych

Aktywiści utrudniają wydobycie w dwóch kopalniach odkrywkowych w północno-zachodnich Czechach. Protestujący domagają się jak najszybszego odejścia...

zobacz więcej

Na skutek zdarzenia ucierpiało siedem osób, z których trzy opuściły budynek o własnych siłach, a cztery pozostałe były reanimowane przez ratowników medycznych i w ciężkim stanie przewiezione do szpitala. Dwie z tych osób zmarły, a dwie pozostałe przebywają na oddziale intensywnej terapii, a ich stan lekarze określają jako bardzo poważny.

Brak zagrożenia dla okolicy


Rzecznik lokalnej straży pożarnej Petr Poncar powiedział, że okoliczni mieszkańcy nie byli zagrożeni, ale strażacy zalecili na wszelki wypadek, by nie otwierali okien. Do wycieku doszło wewnątrz budynku, na zamkniętym terenie firmy w dzielnicy Pilzna, Skvrnianech. Policja zamknęła ulice prowadzące do zakładu.

Zobacz także: Ugoda w sprawie Turowa. Czterech ministrów ma rozwiązać spór z Czechami

źródło:

Zobacz więcej