RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Ponad 700 „spisanych” szczęśliwców. Do wygrania atrakcyjne nagrody

Spis powszechny potrwa do końca września (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)
Spis powszechny potrwa do końca września (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)

720 osób wygrało już karty przedpłacone w loterii w ramach spisu powszechnego. Kolejne losowanie odbyło się dzisiaj. Do wygrania – tak samo jak poprzednio – były karty przedpłacone, a w finale samochody.

Pierwsze losowanie w loterii w ramach spisu powszechnego

W piątek w południe odbędzie się pierwsze losowanie nagród w loterii w ramach spisu powszechnego. Do wygrania są karty przedpłacowe o wartości 500...

zobacz więcej

Jak informujeł Główny Urząd Statystyczny, do wygrania były karty o wartości 500 zł i 1000 zł. W loterii mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które już dokonały samospisu, wyraziły chęć udziału w loterii i za pośrednictwem wiadomości e-mail otrzymały 10-znakowy alfanumeryczny kod potwierdzający dokonanie samospisu, a także prawidłowo zarejestrowały zgłoszenie za pośrednictwem strony internetowej loterii.

Kolejne losowania nagród odbędą się 2 i 9 lipca. Wtedy też będzie można wygrać karty przedpłacone o wartości 500 i 1000 zł. W ostatnim losowaniu 14 lipca – do wygrania będzie 14 samochodów.

Rusza Narodowy Spis Powszechny 2021. Jak wziąć udział w badaniu?

1 kwietnia o północy w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Uczestnictwo w spisie jest obowiązkowe, ale –...

zobacz więcej

Policzmy się dla Polski


Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale lub czasowo na terenie Polski. Jest obowiązkowy. Potrwa do końca września.

Jak wyjaśnia GUS, spisowi podlegają „osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski oraz osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania”. Podlegają mu także „mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami”.

Spis jest realizowany następującymi metodami: obowiązkowo, czyli właśnie metodą samospisu internetowego (CAWI) oraz uzupełniająco metodą wywiadu telefonicznego (CATI) oraz metodą wywiadu bezpośredniego (CAPI).

Zakres informacji zbieranych w spisie to m.in. charakterystyka demograficzna, aktywność ekonomiczna, poziom wykształcenia, migracje, charakterystyka etniczno-kulturowa czy zasoby mieszkaniowe. W formularzu spisowym nie ma pytań dotyczących zarobków, dochodów czy stanu majątkowego. Dokładna lista pytań dostępna jest w dedykowanej zakładce na stronie spis.gov.pl.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej