SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Makabryczna śmierć dziewczynki, która bawiła się pilotem

Dziecko zmarło po kilku godzinach (fot. Shutterstock/havadanbak)
Dziecko zmarło po kilku godzinach (fot. Shutterstock/havadanbak)

Dwuletnia dziewczynka zmarła po tym, jak połknęła baterię guzikową, która znajdowała się w pilocie. Do tragedii doszło w Wielkiej Brytanii. „Baterie reagują ze śliną, mogą spowodować wewnętrzne krwawienie, a nawet śmierć” – ostrzegają lekarze.

Brutalne morderstwo biznesmena pod Łodzią

Kilka dni temu pod Łodzią doszło do brutalnego morderstwa. Zginął 52-letni mężczyzna, którego zaatakowano w jego własnym domu. Sprawca pozostaje na...

zobacz więcej

Do tej tragedii doszło w jednym z mieszkań w brytyjskim hrabstwie Staffordshire. Dwuletnia Harper-Lee bawiła się pod opieką starszej siostry. Dziewczynka nagle zaczęła wymiotować krwią.

Dziecko szybko trafiło do szpitala, lekarze musieli podjąć operację ze względu na szybko pogarszający się jej stan. Niestety po kilku godzinach stwierdzono zgon.

Po powrocie do domu matka zmarłej dziewczynki w sypialni odnalazła pilot, którym bawiła się Harper-Lee. Brakowało w nim jednej baterii guzikowej.

Teraz lekarze ostrzegają rodziców przed niebezpieczeństwem związanym z bateriami guzikowymi, których połknięcie było prawdopodobną przyczyną śmierci dwulatki.

„Baterie guzikowe zasilają przedmioty codziennego użytku, takie jak kluczyki samochodowe, piloty i zabawki dla dzieci. Jeśli zostaną połknięte, mogą poważnie zranić, a nawet zabić dziecko” – ostrzega Staffordshire Safeguarding Children’s Board.

„Baterie reagują ze śliną i jeśli dziecko połknie baterię guzikową, może ona wypalić dziury i spowodować wewnętrzne krwawienie, a nawet śmierć” – czytamy w komunikacie.

Informują, że jeśli rodzic ma podejrzenia, że dziecko połknęło taką baterię, należy niezwłocznie wezwać karetkę pogotowia. „Objawy mogą nie być oczywiste. Twoje dziecko może kaszleć, krztusić się, ślinić lub wskazywać na gardło lub brzuch. Ważne jest zachowanie czujności. Zaufaj swojemu instynktowi i działaj szybko, nawet jeśli nie ma objawów” – dodano.

źródło:
Zobacz więcej