RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Gazeta Wyborcza” opisuje scenariusz powrotu Tuska na fotel szefa PO

Borys Budka rezygnuje z kierowania PO, partię prowadzi Donald Tusk jako pełniący obowiązki przewodniczącego. O takim scenariuszu obaj politycy rozmawiali w Sopocie – pisze piątkowa „Gazeta Wyborcza”.

Hołownia o powrocie Tuska. Mówi o Mesjaszu

Nie wydaje mi się, żebyśmy potrzebowali Mesjasza, jakiegoś taty, jakiegoś integratora, który przyjdzie i nas wszystkich spotka – powiedział o...

zobacz więcej

„GW” przypomina, że do spotkania Borysa Budki z Donaldem Tuskiem doszło w poniedziałek w Sopocie.

„Zapewniam, że w Sopocie były konkrety. Przekaz, który dotarł do wąskiego grona, jest następujący: Budka miał wstępnie przystać na scenariusz, w którym rezygnuje i ogłosić decyzję w najbliższym czasie” – mówi „Wyborczej” polityk, który poznał kulisy spotkania.

„Tusk powiedział Budce, że do końca czerwca muszą się rozpocząć działania, które doprowadzą do sukcesji. Budka tworzył wrażenie, że pogodził się z odejściem, ale czy to rzeczywiście zrobi, pewności już nie ma” – opowiada z kolei gazecie inny wtajemniczony polityk.

Podkreśla – według „GW” – że  przewodniczący PO jest „chłodzony” przez najbliższe otoczenie, które wciąż liczy na odbicie Platformy w sondażach po pandemii.

Według źródeł gazety Budka miałby zrezygnować z funkcji szefa PO, a partię do konwencji krajowej poprowadzić Tusk jako pełniący obowiązki przewodniczącego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej