RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Siły powietrzne Izraela ponownie zaatakowały cele Hamasu w Strefie Gazy

To drugi od początku tego tygodnia izraelski nalot na Strefę Gazy (fot. Getty Images)
To drugi od początku tego tygodnia izraelski nalot na Strefę Gazy (fot. Getty Images)

Po raz drugi od zawieszenia broni w Strefie Gazy izraelskie siły powietrzne zbombardowały w nocy z czwartku na piątek cele Hamasu na terytorium palestyńskim. Według Tel Awiwu był to odwet za wystrzelenie z Gazy balonów zapalających w kierunku Izraela.

Dziesiątki zabitych, setki rannych. W Manchesterze zignorowano ostrzeżenie

22 osoby, w tym dzieci, zginęły, a setki zostały ranne w wyniku islamistycznego zamachu na koncercie Ariany Grande w Manchesterze w maju 2017 r....

zobacz więcej

Krótko przed północą izraelska armia poinformowała, że jej myśliwce skierowały się w stronę pozycji Hamasu w Strefie Gazy w odwecie za wypuszczenie z palestyńskiego terytorium balonów zapalających, które wywołały kilkanaście pożarów w południowym Izraelu.

Armia izraelska ujawniła, że zaatakowała wojskowy ośrodek Hamasu i miejsce startu rakiet, znajdujące się w Gazie i Chan Junus, mieście na południu enklawy. Wcześniej w wielu izraelskich wioskach graniczących ze Strefą Gazy zabrzmiały syreny alarmowe.

To drugi od początku tego tygodnia izraelski nalot na Strefę Gazy.

Agencja AFP zauważa, że ataki izraelskie zbiegają się w czasie z działaniami ONZ i Egiptu, które próbują skonsolidować kruche zawieszenie broni, wprowadzone 21 maja po 11 dniach walk między Hamasem a wojskiem izraelskim.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej