SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Słowacja. Władze apelują o pozostanie w kraju w czasie wakacji

Władze rozważają uruchomienie loterii dla zaszczepionych (fot. Getty Images)
Władze rozważają uruchomienie loterii dla zaszczepionych (fot. Getty Images)

Słowackie władze zaapelowały o spędzenie wakacji w kraju lub o dojazd np. nad morze samochodem, by możliwy był szybki powrót do kraju w przypadku zaostrzenia obostrzeń pandemicznych. Minister spraw wewnętrznych Roman Mikulec nie wykluczył powrotu do tzw. kwarantanny urzędowej.

Młodzi i niezaszczepieni. Brytyjscy naukowcy ostrzegają

Z najnowszych badań wynika, że występujący ostatnio wzrost zakażeń w Wielkiej Brytanii związany jest w znacznym stopniu z młodymi ludźmi, którzy są...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W Bratysławie obradował centralny sztab kryzysowy. Apele związane są z pojawianiem się nowych mutacji koronawirusa.

– Naiwnością byłoby przekonanie, że na Słowacji nie pojawi się wariant Delta – powiedział dziennikarzom minister zdrowia Vladimir Lengvarsky.

– Nie chodzi o to, że chcemy komukolwiek uprzykrzyć życie. Chcemy chronić życie i zdrowie. Rozumiemy, że ludzie chcą wyjechać na wakacje – powiedział Mikulec.

– Możemy pojechać wszędzie, ale nie możemy zagwarantować, że kiedykolwiek będziemy w stanie wrócić. Prosimy wszystkich o spędzenie wakacji na Słowacji – powiedział na konferencji prasowej po posiedzeniu sztabu kryzysowego epidemiolog Vladimir Krczmery. Zachęcał, by do popularnej wśród rodaków Chorwacji wyjeżdżali oni prywatnymi samochodami.

Minister zdrowia przekonywał do szczepień i wezwał rodaków do podróżowania za granicę tylko do krajów o niskim ryzyku epidemii. Lengvarsky powiedział, że władze rozważają uruchomienie loterii, która będzie przeznaczona dla osób zaszczepionych.

źródło:

Zobacz więcej