RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Startuje „Lato z radiem”. Audycja świętuje 50. urodziny

„Lato z radiem” w tym roku świętuje 50. urodziny (fot. PAP/Grzegorz Momot; Facebook/Lato z Radiem)
„Lato z radiem” w tym roku świętuje 50. urodziny (fot. PAP/Grzegorz Momot; Facebook/Lato z Radiem)

W poniedziałek startuje „Lato z radiem”. Kultowa audycja Programu Pierwszego Polskiego Radia w tym roku świętuje 50. urodziny. Z tej okazji na słuchaczy czeka wiele atrakcji.

„Królowa Warszawy” na wystawie w Zamku Królewskim [WIDEO]

Niezwykłą różę, wyhodowano specjalnie dla uczczenia 50. rocznicy odbudowy Zamku Królewskiego. Królową Warszawy jeszcze dziś  można zobaczyć na...

zobacz więcej

– Będziemy patrzeć na Polskę z góry i z dołu. Z lotu balonem, z samej góry wiatraka, ale także być może z kopalni, być może wyjrzymy z norki kreta – mówi Magdalena Szturemska zastępca kierownika Redakcji Rozrywki radiowej Jedynki. Będą też  konkursy z nagrodami, koncerty największych polskich gwiazd oraz specjalne dwa wydania płytowe.  

Kto poprowadzi kultową audycję?  


 Magdalena Szturemska dodaje, że audycję poprowadzą ulubieńcy słuchaczy. Będą: Roman Czejarek, Sława Bieńczycka, a Małgorzata Raducha ruszy trasą polskich smaków. – Będzie też możne mniej znany, ale jakże poświęcający się dla państwa reporter Maciej Walecki, który rozpocznie swoją trasę reporterską od lotu balonem – zapowiada.

Pierwszy raz „Lato z radiem”  zabrzmiało w eterze w 1971 roku   i w niczym nie przypominało późniejszych wydań audycji. Na początku był to krótki magazyn informacyjny. W 1972 roku nie nadawano audycji, ale rok później wróciła ona w zupełnie nowej formule, którą znamy do dziś.

Zobacz także: Do kiedy upały?   

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej