RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lotnisko Chopina: Ruch czarterowy i sezon wakacyjny zrobiły swoje 

W maju Lotnisko Chopina obsłużyło 361 tysięcy pasażerów (fot. Shutterstock)
W maju Lotnisko Chopina obsłużyło 361 tysięcy pasażerów (fot. Shutterstock)

W maju 2021 roku z usług stołecznego portu skorzystało 361 tys. pasażerów. To o ponad 42 proc. więcej niż w kwietniu i aż o ponad 52 proc. więcej niż w marcu 2021 roku. Największy wpływ na ten wynik miał ruch czarterowy oraz zbliżający się sezon wakacyjny – poinformowało Lotnisko Chopina w Warszawie.

„LOT dla Sportu”. Ta informacja zainteresuje kibiców

Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały umowę z Polskim Komitetem Olimpijskim, w ramach której na pokładach przewoźnika przylecą do Małopolski...

zobacz więcej

Według PPL „rośnie liczba obsługiwanych pasażerów, linie lotnicze wznawiają zawieszone połączenia, a wyniki przewozowe Lotniska Chopina  pozwalają patrzeć w przyszłość z coraz większym optymizmem”

Czarterem na wakacje  


Touroperatorzy wprowadzają na polski rynek wiele egzotycznych kierunków. W maju najchętniej wybieranym kierunkiem czarterowym była Punta Cana na Dominikanie – z tego połączenia skorzystało ponad 21 tys. osób, drugie miejsce zajęło Marsa Alam w Egipcie (prawie 15 tys. osób), a trzecie Cancun w Meksyku (ponad 12 tys. osób). Według polskiego przewoźnika dzięki czarterom ruch lotniczy wróci do normalności.

Nowe kierunki. Wraca kilka popularnych połączeń 


Polskie Linie Lotnicze „LOT” zaproponowały dwa nowe kierunki – do Grecji i do Włoch. Od maja 2021 roku pasażerowie startujący z Lotniska Chopina mogą polecieć do Mykonos i Lamezia Terme w Kalabrii.    

Nowa linia kolejowa Katowice – czeska Ostrawa. Dotrze do Jastrzębia-Zdroju

Powstanie nowa linia kolejowa między Katowicami i czeską Ostrawą. Dzięki niej pociągi dojadą m.in. do 90-tysięcznego Jastrzębia-Zdroju – które jest...

zobacz więcej

Pojawiły się także loty do Kluż-Napoki i Erywania, a w czerwcu wracają połączenia  do Nur-Sułtanu, Bejrutu, Billund, Berlina i Luksemburga. W lipcu planowane jest uruchomienie połączenia ze Strasburgiem. 

Niezmiennie najpopularniejszym przewoźnikiem na warszawskim lotnisku jest PLL LOT, który realizuje blisko 70 proc. wszystkich operacji lotniczych. Na kolejnych miejscach są Wizzair i Enter Air.

Zobacz także: Linie lotnicze zamówiły naddźwiękowe samoloty     
   

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej