RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Afrykańskie upały w Polsce. Pomarańczowe alerty IMGW dla kolejnych województw

Upały potrwają co najmniej do wtorku (fot. arch.PAP/D.Delmanowicz, zdjęcie ilustracyjne)
Upały potrwają co najmniej do wtorku (fot. arch.PAP/D.Delmanowicz, zdjęcie ilustracyjne)

IMGW wydało pomarańczowe alerty przed upałami dla kilku województw centralnej i zachodniej części Polski. Zarówno w czwartek jak i w kolejnych dniach temperatury mogą osiągnąć nawet 35 st. w cieniu.

Fala upałów w Polsce. Ile stopni jest u was? Czekamy na wiadomości!

Rozpoczęły się upały w Polsce. Od czwartku do poniedziałku w części kraju obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia. Według synoptyków IMGW, słupki...

zobacz więcej

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej ostrzega, że od czwartku do co najmniej wtorku w ciągu dnia termometry mogą w niektórych miejscach kraju wskazać nawet 35 st.

Upały i alerty IMGW


W związku z falą upałów IMGW wydało alerty pierwszego i drugiego stopnia dla ośmiu województw. Alerty pierwszego stopnia dotyczą województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Alerty drugiego stopnia: mazowieckiego, opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na tym obszarze temperatura przekroczy 30 st. Miejscami osiągać będzie do 35 st. W nocy termometry wskazywać mogą nawet 20-21 st.

Wydane w czwartek alerty będą obowiązywać do wtorku 22 czerwca. Zgodnie z prognozą zagrożeń w następnych dniach obejmą kolejne województwa w kraju.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej