RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wajcha przełożona. Onet zaczął ocieplanie wizerunku Putina

Władimir Putin (fot. PAP/EPA/DENIS BALIBOUSE)
Władimir Putin (fot. PAP/EPA/DENIS BALIBOUSE)

Portal Onet opublikował quiz o prezydencie Rosji Władimirze Putinie. „To nazwisko budzi respekt i fascynację” – piszą pracownicy portalu i zachęcają swoich czytelników do zdobywania punktów. „Putin: konstruktywne spotkanie, zero wrogości” – pisze z kolei szef Onetu, komentując genewskie spotkanie Bidena z Putinem.

Rosyjski atak? Dziennikarze wyjaśniają, a Onet oskarża – potem zmienia tytuł

Gdy na facebookowym profilu żony szefa KPRM Michała Dworczyka pojawiły się niepokojące informacje, dziennikarze zaczęli sprawdzać źródła i ustalać...

zobacz więcej

W środę w szwajcarskiej Genewie odbyło się spotkanie prezydenta USA Joego Bidena z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. W agendzie znalazły się tematy – od sytuacji na Ukrainie przez cyberataki aż po łamanie przez Rosję praw człowieka.

Spotkanie przywódców obu mocarstw było szeroko komentowane w mediach. Portal Onet już po zakończeniu spotkania opublikował quiz o Władimirze Putinie. „Jak dobrze znasz prezydenta Rosji? Sprawdź się w naszym quizie!” – zachęca portal należący do RASP.

Onet pisząc o Putinie stwierdza, że „to nazwisko budzi respekt i fascynację, a jego biografia to gotowy scenariusz na film”. Wśród pytań w quizie są m.in. te o liczbę dzieci prezydenta, przedmiot, „z jakim nie rozstaje się na spotkaniach międzynarodowych”, o operacje plastyczne, jaki ma majątek, czy ma kochankę.

„Co powiedział Putin, kiedy chciał dostać się do KGB?” – pyta Onet swoich czytelników.

Politycy opozycji i niektóre media kolportują rosyjskie wrzutki uderzające w premiera RP

Wpierw grzmieli: tajne informacje wyciekły ze skrzynki ministra Michała Dworczyka. Choć okazało się to nieprawdą, te same media publikują kolejne...

zobacz więcej

Z kolei szef Onetu Bartosz Węglarczyk odnosząc się do prezydenta Federacji Rosyjskiej pisał: „Putin: konstruktywne spotkanie, zero wrogości. Ewidentnie panowie nie słuchali tajnego posiedzenia Sejmu RP”.

Węglarczyk: Rosjanie zachowują się fenomenalnie


Do wpisu pracownika Onetu odniósł się szef portalu tvp.info Samuel Pereira. „Ty to od lat masz słabość do Władimira Putina” – napisał dziennikarz odsyłając do tekstu Węglarczyka z „Gazety Wyborczej”, napisanego dzień po katastrofie w Smoleńsku.

„Jeśli z tej koszmarnej tragedii może wyniknąć coś dobrego, to będzie to niezwykłe, dokonujące się na naszych oczach, pojednanie polsko-rosyjskie. Symboliczny gest Putina, który na miejscu katastrofy w wyrazie solidarności objął Donalda Tuska, był gestem wobec nas wszystkich” – pisał wtedy Węglarczyk. „Rosjanie zachowują się fenomenalnie. Nie wiem, co jeszcze władze Rosji i zwykli Rosjanie mogliby zrobić, by pokazać, że w tej strasznej chwili są z nami. Zdjęcie wstrząśniętego Władimira Putina na miejscu katastrofy w Smoleńsku mówi więcej, niż wszystkie oświadczenia polityków razem wzięte” – komentował Węglarczyk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej