RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zradykalizowany religijnie, skłonny do przemocy. Służby zatrzymały Palestyńczyka

Mężczyzna zostanie wydalony z Polski (fot. Straż graniczna, zdjęcie ilustracyjne)
Mężczyzna zostanie wydalony z Polski (fot. Straż graniczna, zdjęcie ilustracyjne)

Wspólne działania Straży Granicznej oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pozwoliły na zatrzymanie na terenie Olsztyna Palestyńczyka, którego dalszy pobyt w RP stwarza realne zagrożenie o charakterze terrorystycznym. Zatrzymany przebywa obecnie w ośrodku Straży Granicznej, gdzie oczekuje na wydalenie z Polski – poinformował rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn.

Konin: Kolejny akt wandalizmu w kaplicy Najświętszego Sakramentu [ZDJĘCIA]

W kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele św. Maksymiliana M. Kolbego w Koninie doszło do kolejnego już w tym miejscu aktu wandalizmu...

zobacz więcej

Jak poinformował Stanisław Żaryn, Straż Graniczna, działając na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zatrzymała 24 maja mężczyznę pochodzącego z Autonomii Palestyńskiej.

– Materiały zgromadzone w tej sprawie wskazują, że Palestyńczyk utrzymuje relacje z członkiem organizacji terrorystycznej, jest silnie zradykalizowany religijnie i nie stosuje się do zasad współżycia społecznego – wskazał rzecznik.

– Ustalono, iż w przeszłości radykalna postawa o podłożu religijnym powodowała frustrację mężczyzny, która przełożyła się na podejmowanie działań agresywnych wobec innych osób. Zatrzymany wskazuje skłonność do przemocy i ma niestabilną osobowość – wyjaśnił rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Materiały ABW dowodzą, że mężczyzna ma wiedzę z zakresu chemii i obsługi broni palnej. W ocenie Agencji pobyt Palestyńczyka w Polsce stwarza bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego RP.

Zgodnie z decyzją sądu Palestyńczyk trafił do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców, gdzie czeka na wydalenie z Polski – podał Stanisław Żaryn.

Przeczytaj też: Funkcjonariusze CBŚP przechwycili blisko 300 sztuk nielegalnej broni od handlarzy i kolekcjonerów

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej