SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Zarobki warszawskich burmistrzów. Kto zarabia najwięcej?

Najwięcej pieniędzy wpłynęło w ub.r. na konto burmistrza Wilanowa (fot. Shutterstock/Tomasz Mazon)
Najwięcej pieniędzy wpłynęło w ub.r. na konto burmistrza Wilanowa (fot. Shutterstock/Tomasz Mazon)

Najwięcej pieniędzy wpłynęło w zeszłym roku na konto burmistrza Wilanowa Ludwika Rakowskiego. Do podstawowej pensji dorobił, zasiadając w radach nadzorczych dwóch spółek i przewodnicząc sejmikowi mazowieckiemu – wynika z opublikowanych oświadczeń majątkowych większości stołecznych burmistrzów.

Pytania o urlop Trzaskowskiego. Zaskakująca wypowiedź prezydenta Warszawy

Rafał Trzaskowski bardzo często bierze udział w politycznych wiecach w całej Polsce. Pytany o nieobecność w ratuszu oznajmił, że ma nieregulowany...

zobacz więcej

Najwięcej w 2020 roku spośród dzielnicowych włodarzy zarobił burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski. Jak podał w swoim oświadczeniu majątkowym, jest to kwota ponad 273 tys. zł.

Za zarządzanie dzielnicą miasto wypłaciło mu ponad 142 tys., prawie 100 tys. dorobił jako członek rady nadzorczej MPWiK i Veolia Energia Warszawa. Jako przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego dostał za swoją pracę ponad 30 tys. zł.

Na drugim miejscu uplasował się burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk, z kwotą 263 tys. Obejmuje ona uposażenie za pełnienie funkcji burmistrza – ponad 157 tys. i wynagrodzenia za członkostwo w radzie nadzorczej miejskiej spółki SKM – ponad 50 tys. Burmistrz sprzedał też swój samochód za 35 tys. i otrzymał darowiznę w wysokości 20 tys.

Dla porównania najważniejsza osoba w stołecznym ratuszu, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zarobił w 2020 r. około 233 tys. zł.

Zarobki burmistrza Śródmieścia i burmistrza Włoch


Największą pensję dostał burmistrz Śródmieścia Aleksander Ferens. Z miejskiej kasy trafiło na jego konto prawie 158 tys. zł i tylko ta kwota widnieje w jego oświadczeniu majątkowym. Podobnie jest w przypadku burmistrza Włoch Jarosława Karcza, który uzyskał nieco ponad 142 tys. – najmniej z tych burmistrzów stołecznych dzielnic, których oświadczenia majątkowe zostały opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.

Zobacz także: Poważna awaria wodociągowa w stolicy. Woda podmywa jezdnię i torowisko

źródło:

Zobacz więcej