SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Senator Platformy atakuje Tuska. „On nic nie zrobi”

Donald Tusk wróci? (fot. arch.PAP/Artur Reszko)
Donald Tusk wróci? (fot. arch.PAP/Artur Reszko)

Donald Tusk chce wesprzeć Platformę Obywatelską w kryzysie. Były premier kilka dni temu o scenariuszach swojego możliwego powrotu do Polski rozmawiał z Borysem Budką. Jak się jednak okazuje, część polityków tej partii nie chce jego pomocnej dłoni. Wśród nich jest senator PO Antoni Mężydło. – Nie wiążę z nim żadnej nadziei – oznajmił.

Byli premierzy grzmią na Twitterze. Przypomniano „tajne” hasło do laptopa Tuska

„Internet pamięta” – napisał na Twitterze Donald Tusk. Były premier w swoim wpisie nawiązuje do ataku hakerskiego na skrzynkę ministra Michała...

zobacz więcej

Tusk wróci do Polski?


Od kilku tygodni w mediach mówi się o możliwym powrocie byłego premiera Donalda Tuska do polskiej polityki. Sam Tusk w wywiadzie dla TVN tych spekulacji nie przerwał.

Powiedział, że „mentalnie, emocjonalnie, życiowo” jest gotów podjąć każdą decyzję, „żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw”. Dodał, że nie chodzi o spełnienie jakiejś ambicji personalnej, ale celu, jakim jest przywrócenia ładu demokratycznego w Polsce”.

Pytany, czy jest plan przejęcia przez niego przywództwa w PO, powiedział, że jest gotów zrobić wszystko, by Platforma nie przeszła do historii. Według niego PO „jako partia odpowiedzialnego centrum” jest absolutnie niezbędna, „jeśli myślimy o wygranej w najbliższych wyborach parlamentarnych”.

W poniedziałek 14 czerwca były premier spotkał się w Sopocie z aktualnym szefem Platformy Borysem Budką. Politycy rozmawiali o przyszłości partii i o roli Tuska.

Ocenili Tuska. Sprawdź wyniki nowego sondażu

Najwięcej badanych jest zdania, że ewentualny powrót Donalda Tuska do polskiej polityki nie wydobędzie Koalicji Obywatelskiej z kryzysu – wynika z...

zobacz więcej

Senator PO o Tusku: To byłby błąd


W rozmowie z „Super Expressem” jeden z posłów Platformy mówi anonimowo, że to Tusk powinien zostać szefem Platformy, bo „Budka się kompletnie nie nadaje”.

Zupełnie inne zdanie w tej sprawie ma senator PO Antoni Mężydło. – Znając Tuska, to niczego się nie spodziewam po jego kolejnym spotkaniu z Budką. Nie wiążę z Tuskiem żadnej nadziei. Tylko Trzaskowski na szefa PO – komentuje.

– Powrót Tuska to byłby błąd, on nic nie zrobi, będziemy dalej brnąć i dalej grzęznąć, jak to robimy niestety... Tusk nam nie pomoże już, również niezbyt nam może zaszkodzić, bo trudno już, żeby było jeszcze gorzej z PO – mówi polityk.

źródło:
Zobacz więcej