SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Konin: Kolejny akt wandalizmu w kaplicy Najświętszego Sakramentu [ZDJĘCIA]

To już kolejne tego typu wydarzenie w konińskiej świątyni (fot. Facebook/@MaksymilianKonin)
To już kolejne tego typu wydarzenie w konińskiej świątyni (fot. Facebook/@MaksymilianKonin)

W kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele św. Maksymiliana M. Kolbego w Koninie doszło do kolejnego już w tym miejscu aktu wandalizmu i profanacji. Mężczyzna, którego rysopis ma policja, rozbił figurę Matki Bożej, szarpał obraz z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, zrzucił na podłogę modlitewniki i przewrócił wazony z kwiatami.

Lewicowy aktywista zdekonspirowany na kursie pro-life. Przyznał się do nagrywania [WIDEO]

Lewicowy aktywista został zdekonspirowany na kursie pro-life w Warszawie. Mężczyznę przyłapano na tym, jak nagrywał spotkanie, podczas którego...

zobacz więcej

Nie doszło do profanacji Najświętszego Sakramentu.

– Na monitoringu widać postać mężczyzny. Na razie nie wiadomo, czy był przez kogoś inspirowany i jakie mogły być motywy jego działania. Trwa próba zidentyfikowania tej osoby – wyjaśnia ks. Artur Niemira, kanclerz Kurii.

Czynności podjęła policja. Wszczęte w tej sprawie dochodzenie ukierunkowane jest na obrazę uczuć religijnych i uszkodzenie mienia.

Świadkowie zdarzenia proszeni są o skontaktowanie się z organami ścigania.

To już kolejne tego typu wydarzenie w konińskiej świątyni w ostatnim czasie. W grudniu 2018 r. i czerwcu 2019 r. młody sprawca wybił szyby i uszkodził figurę św. Maksymiliana - patrona parafii, a także zniszczył donice z kwiatami.

W niedzielę 9 lutego 2020 r. około godziny pierwszej w nocy doszło do aktu wandalizmu w tej świątyni. Wybito szyby w oknach i drzwiach prowadzących do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w tzw. dolnym kościele.źródło:

Zobacz więcej