SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Starcie Bidena z dziennikarką CNN. Prezydent USA przeprosił za swoje zachowanie [WIDEO]

Prezydent USA Joe Biden (fot. PAP/EPA)
Prezydent USA Joe Biden (fot. PAP/EPA)

Po zakończeniu szczytu w Genewie, Joe Biden odpowiadał na pytania dziennikarzy. Prezydent USA skrytykował dziennikarkę CNN za jedno z pytań, które zadała na konferencji prasowej po jego spotkaniu z Władimirem Putinem.

Statuetka „narodowego ssaka” i element garderoby. Co Biden podarował Putnowi?

Biały Dom poinformował, że prezydent USA Joe Biden podarował swojemu rosyjskiemu odpowiednikowi Władimirowi Putinowi kryształową statuetkę bizona...

zobacz więcej

Krótka wymiana zdań szybko została zauważona przez media, a Joe Biden stał się obiektem krytyki. Wielu nie spodobało się jego zachowanie wobec reporterki CNN.

Biden kontra dziennikarka CNN


Jedna z dziennikarek, pracująca dla CNN Kaitlan Collins wykrzyczała pytanie o to, dlaczego Biden jest tak pewny, że wierzy, że zdoła zmienić Putina.

– Czy powiedziałem, że jestem pewny? Nie! Powiedziałem, że to, co zmieni jego zachowanie, to reakcja reszty świata. Ja niczego nie zakładam – dodał.

Dziennikarka dopytała wtedy o cyberataki z Rosji, do których Putin nie chce się przyznać, oraz o Aleksieja Nawalnego, którego nazwiska rosyjski prezydent nie wymienił ani razu w trakcie swojego wystąpienia. Za swoje zachowanie przeprosił kilkadziesiąt minut później w rozmowie z dziennikarzami przed wejściem na pokład Air Force One. – Nie powinienem być takim przemądrzałym facetem w tej ostatniej odpowiedzi – przyznał. Komentując zdarzenie na antenie CNN Kaitlan Collins stwierdziła, że wykonywała swoją pracę, a przeprosiny nie były konieczne. – Doceniam jednak ten gest i że zrobił to w obecności innych reporterów – wskazała dziennikarka.

źródło:
Zobacz więcej