SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Euro 2020: Aktywista Greenpeace wleciał na paralotni... na stadion [WIDEO]

Aktywista Greenpeace wleciał na stadion w Monachium podczas meczu Euro 2020 Niemcy – Francja (fot. Getty Images)
Aktywista Greenpeace wleciał na stadion w Monachium podczas meczu Euro 2020 Niemcy – Francja (fot. Getty Images)

Podczas spotkania Niemcy – Francja, który został rozegrany na Allianz Arena w Monachium, doszło do groźnego incydentu. Aktywista Gerrnpeace wleciał na paralotni na stadion, zaplątał się w linę kamery i poturbował kilka osób.

Murem za Eriksenem. Fantastyczna postawa duńskich piłkarzy

Dobre wieści dochodzą z Kopenhagi. Christian Eriksen, który miał zawał serca w trakcie meczu Dania – Finlandia, został przetransportowany do...

zobacz więcej

Co miała na celu akcja aktywisty Greenpeace? Według niemieckich mediów chciał zaprotestować przeciwko Volkswagenowi, który jest jednym ze sponsorów Euro 2020.

Mężczyzna wleciał na stadion, zaplątał się w linę podtrzymującą kamerę i poturbował kilka osób na trybunach. Na szczęście nie doszło do tragedii i wszyscy uszli z życiem.

Sytuacja miała miejsce przed meczem Niemcy – Francja. Ostatecznie paralotniarz wylądował na murawie, a rozgrzewający się reprezentanci Niemiec pomogli mu się pozbierać. 

Aktywista został aresztowany przez niemiecką policję i czeka na postawienie zarzutów. A tych może być sporo, bowiem UEFA także zapowiedziała, że sprawą zajmą się ich prawnicy.

źródło:
Zobacz więcej