RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Get well Christian”. Finowie dali wyraz wsparcia Eriksenowi

Piłkarze reprezentacji Finlandii na rozgrzewkę przed meczem z Rosją wyszli w koszulkach, na których widniał napis „Get well Christian” (fot. PAP/EPA)
Piłkarze reprezentacji Finlandii na rozgrzewkę przed meczem z Rosją wyszli w koszulkach, na których widniał napis „Get well Christian” (fot. PAP/EPA)

Reprezentanci Finlandii wyszli na rozgrzewkę na mecz z Rosją w koszulkach z napisem „Get well Christian”, co oznacza życzenia powrotu do zdrowia dla Christiana Eriksena, który w spotkaniu Dania – Finlandia miał zawał serca.

Murem za Eriksenem. Fantastyczna postawa duńskich piłkarzy

Dobre wieści dochodzą z Kopenhagi. Christian Eriksen, który miał zawał serca w trakcie meczu Dania – Finlandia, został przetransportowany do...

zobacz więcej

Podczas sobotniego spotkania w Kopenhadze świat sportu przeżył chwile grozy. Eriksen nagle osunął się na murawę i nie dawał oznak życia. Dzięki szybkiej reanimacji, udało się przywrócić funkcje życiowe. Zawodnik obecnie przebywa w szpitalu, gdzie jest badany, by zdiagnozować powód zawału w tak młodym wieku (29 lat). 

Wiele mówiło się o fantastycznej postawie Duńczyków, którzy osłonili służby medyczne, walczące o życie ich kolegi. Stosownie zachowali się też reprezentanci Finlandii i kibice obu zespołów, którzy – po uratowaniu życia Eriksena – wspólnie skandowali jego nazwisko.

Na rozgrzewkę przed meczem z Rosją wszyscy Finowie ubrali koszulki z napisem „Get well Christian”, co można przetłumaczyć jako „Wracaj do zdrowia Christian”.

Rosja pokonała Finlandię 1:0 po bramce Aleksieja Miranczuka. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej