SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Poszukiwania skradzionych okularów. Miały trafić na aukcję charytatywną

Ukradziono okulary Cruelli de Mon ze sklepu Toma Daviesa (fot. Shutterstock)
Ukradziono okulary Cruelli de Mon ze sklepu Toma Daviesa (fot. Shutterstock)

Mieszkańcy Londynu mogą natknąć się na dość nietypowe ogłoszenia zawieszone na słupach, w których autorzy informują o poszukiwaniu skradzionych okularów. Sprawa jest jednak poważna i pilna. Łupem złodziei, którzy okradli londyński sklep Toma Daviesa na Sloane Square, padły m.in. okulary wykorzystane w filmie "Cruella", które miały trafić na aukcję charytatywną.

Epidemia koronawirusa atakuje sztukę. Obraz van Gogha zniknął z zamkniętego muzeum

Obraz Vincenta van Gogha „Ogród przy plebanii w Nuenen wiosną” został skradziony z amsterdamskiego muzeum Singer Laren – poinformował w...

zobacz więcej

Złodzieje włamali się do sklepu Toma Daviesa na Sloane Square w centrum Londynu, zabierając z półek setki par okularów o łącznej wartości około 500 tys. funtów. Wśród nich znalazło się sześć par wyjątkowych okularów stworzonych specjalnie na potrzeby filmu „Cruella”. Były one jednym z elementów filmowych stylizacji Emmy Stone i Emmy Thompson. Na potrzeby filmu Tom Davies zaprojektował ponad 120 różnych okularów.

Rozwieszono więc plakaty z listem gończym, w którym potencjalni nabywcy proszeni są o kontakt, jeśli otrzymają ofertę kupna okularów przeciwsłonecznych z wygrawerowanym na wewnętrznej stronie zausznika napisem: „Tom Davies for Cruella”. W ogłoszeniu poinformowano również, że okulary miały zostać przekazane na aukcję charytatywną.

„Złodzieje prawdopodobnie nie wiedzieli, że ukradli także okulary wykonane niedawno do filmu »Cruella«, które miały zostać wystawione na aukcję charytatywną. Te charakterystyczne oprawki mają znacznie większą wartość na aukcji charytatywnej niż dla przestępców, którzy zdemolowali nasz sklep i będą mieli trudności z ich sprzedażą. Jeśli zaoferowano ci którąkolwiek z tych par lub masz jakiekolwiek informacje, którymi możesz się podzielić, poinformuj nas lub lokalną policję. Jeśli masz okulary w swoim posiadaniu, zamienimy je na parę okularów przeciwsłonecznych Tom Davies. Chyba że jesteś jednym ze złodziei, w takim przypadku z radością przekażemy cię władzom” – apelują w liście właściciele sklepu.

Londyńska policja poinformowała, że śledztwo w sprawie włamania, którego dokonano 9 czerwca, jest w toku, jednak na razie nikt nie został zatrzymany. Niedawno do sieci trafiło nagranie z monitoringu sklepu, które ukazuje moment kradzieży, co może nieco ułatwić schwytanie rabusiów.

źródło:
Zobacz więcej