SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Ambicja Finów, Rosjanie dopięli swego [OCENY]

Reprezentanci Rosji przed meczem z Finlandią (fot. PAP/EPA)

Rosja wygrała z Finlandią 1:0 w drugiej kolejce grupy B mistrzostw Europy. Spotkanie było dość wyrównanie, a o zwycięstwie Sbornej zdecydowała bramka Aleksieja Miranczuka. Zobaczcie nasze oceny po tym spotkaniu.

Euro 2020, grupa B: Finlandia – Rosja [SKRÓT]

W środę starciem Finlandia – Rosja rozpoczęła się druga kolejka fazy grupowej Euro 2020. Zobacz skrót tego spotkania!

Oceny Finlandii:

Lukas Hradecky – 6/10
Nie mógł nic zrobić przy straconym golu. Grał pewnie na przedpolu. Popisał się też paradą po kopnięciu Kuziajewa. Jasny punkt zespołu.

Joona Toivio – 5/10
Ustrzegł się poważnych błędów. Zadań ofensywnych nie miał, więc można uznać jego występ za przyzwoity.

Paulus Arajuuri – 5/10
Dyrygował obroną, przez większość meczu dobrze radził sobie z Dziubą. Zdarzyła mu się jednak strata, po której Rosjanie mieli doskonałą szansę na podwyższenie prowadzenia.

Daniel O'Shaughnessy – 3/10
Zabrakło zdecydowania w interwencji przy strzale Miranczuka. Bynajmniej nie było to ścisłe krycie, rywal miał za dużo miejsca i potrafił to wykorzystać. W końcówce ukarany żółtą kartką.

Robin Lod – 5/10
Dobrze rozgrywał – po jego podaniu w świetnej sytuacji znalazł się Pukki. Do tego dołożył odbiory piłki. Ważny zawodnik środka pola.

Glen Kamara – 5/10
W grze do przodu nie dał tyle, co w meczu z Danią, natomiast w defensywie znów spisał się bez zarzutu.

Jukka Raitala – 6/10
Zaczął świetnie, bo fantastycznie dośrodkował na głowę Pohjanpala, który skierował piłkę do bramki, lecz okazało się, że był na niewielkim spalonym. Jego centry były groźne, jednak koledzy później nie potrafili zrobić z nich pożytku.

Rasmus Schueller – 4/10
Najmniej widoczny z środkowych pomocników. Nic dziwnego, że selekcjoner zmienił go jako pierwszego.

Jere Uronen – 6/10
W 37. minucie uratował swój zespół przed utratą gola, wyłuskując piłkę spod nóg Karawajewa. Gdyby nie on, Finowie wcześniej straciliby gola. Jednak zabrakło akcji ofensywnych w jego wykonaniu.

Teemu Pukki – 4/10
Ambitny, waleczny, ale mało konkretny. Nie miał też łatwego zadania, bo rosyjska obrona skupiała się głównie na nim. Oddał jeden celny strzał, jednak trafił w bramkarza. W drugiej dobrej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Joel Pohjanpalo – 6/10
Fantastycznie uderzył głową i pokonał bramkarza w 3. minucie, ale był na minimalnym spalonym, co wychwycił system VAR. Szukał dryblingu, był aktywny, ale czasami się gubił. Co nie zmienia faktu, że sprawiał największe zagrożenie pod bramką Rosjan.

***

Pyry Soiri, Joni Kauko, Lassi Lappalainen, Fredrik Jensen – grali za krótko, by ich ocenić.
(fot. TVP)
(fot. TVP)

Oceny Rosji:

Matwiej Safonow – 6/10
Nie miał wielu okazji, żeby się wykazać, ale zachowywał czujność. Pewnie chwytał piłkę, a kiedy było trzeba, opuścił pole karne, by uprzedzić rywala.

Mario Fernandes – bez oceny
Źle upadł i musiał zejść z boiska w 25. minucie. Do tego momentu spisywał się przyzwoicie.

Igor Diwiejew – 6/10
Źle uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W obronie odpowiedzialny, świetnie przeszkodził Pukkiemu w dobrej sytuacji. Ma dopiero 21 lat, a grał bardzo dojrzale.

Gieorgij Dżykija – 6/10
Ofiarny w interwencjach, nie wahał się, żeby zablokować piłkę swoim ciałem. Włożył całe serce w grę. Raz się spóźnił z interwencją i został ukarany kartką.

Daler Kuziajew – 5/10
Miał wyborną okazję w 72. minucie, jednak przegrał pojedynek z fińskim bramkarzem. I to tyle wartego odnotowania w ofensywie.

Roman Zobnin – 5/10
Nie błysnął niczym szczególnym, nie popełnił większych błędów. Przeciętny występ.

Dmitrij Barinow – 4/10
Faulował kilka razy, aż w końcu został ukarany żółtą kartką. Dziwne, że trener nie zdecydował się go zmienić. W drugiej połowie pilnował się, żeby nie osłabić zespołu.

Magomied Ozdojew – 3/10
Miał stuprocentową okazję w 10. minucie, ale fatalnie spudłował. Sfaulował Kamarę i zobaczył żółtą kartkę. Stanisław Czerczesow zmienił go po godzinie gry.

Aleksiej Miranczuk – 7/10
Świetnie obsłużył Ozdojewa, który złym strzałem ukradł mu asystę. W doliczonym czasie pierwszej połowy wybornie kopnął lewą nogą i dał prowadzenie Rosjanom.

Artiem Dziuba – 6/10
Na początku nie mógł utrzymać linii spalonego. Długo szukał swojego miejsca, ale przy pierwszej bramce świetnie zagrał na „ścianę” z Miranczukiem i zanotował asystę.

Aleksandr Gołowin – 6/10
Nieźle wykonywał stałe fragmenty gry. Na początku pierwszej połowy groźnie uderzył – piłka minimalnie minęła słupek.

***

Wiaczesław Karawajew – 5/10
Wszedł za kontuzjowanego Fernandesa. Dobrze zamykał akcję na prawej stronie, ale został uprzedzony w ostatnim momencie przez Uronena. W obronie bez zarzutu.

Rifat Żemaletdinow – 5/10
Mógł mieć wejście smoka, ale minimalnie przestrzelił po dobrym prostopadłym podaniu. Trzeba jednak docenić, że świetnie wyszedł w tempo do tej akcji. W końcówce wypracował sobie jeszcze jedną sytuację, ale strzelił nad poprzeczką.

Maksim Muchin, Aleksandr Sobolew – grali za krótko, by ich ocenić.