RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ranił 16-latkę śrutem z wiatrówki w okolicę oka. Strzelał przez okno

Strzelał z wiatrówki do uczniów (fot. Policja)
Strzelał z wiatrówki do uczniów (fot. Policja)

32-letni mężczyzna z okna swojego mieszkania strzelał z wiatrówki do uczniów znajdujących się przed budynkiem legnickiej szkoły. Zranił śrutem 16-latkę w okolicę oka. Podczas przesłuchania mówił, że dzieci „zakłócały mu spokój”. 32-latkowi grozi do trzech lat więzienia.

Zabrze. Przyjeżdżał z Podkarpacia na seks z 13-latką. 52-latek aresztowany

Policjanci zatrzymali mieszkańca woj. podkarpackiego, podejrzanego o obcowanie płciowe z 13–latką z Zabrza. 52–letni mężczyzna przyznał się do...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Legniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednej z legnickich szkół, ktoś strzela do przebywających na podwórku szkolnym dzieci.

– Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze, którzy ustalili, że w wyniku zdarzenia ranna śrutem w okolicę oka została 16-letnia dziewczyna. Została przetransportowana do szpitala – przekazała w środę oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podkom. Jagoda Ekiert.

Dodała, że policjanci natychmiast udali się we wskazane przez świadków miejsce, skąd mogły paść strzały. – Mundurowi zapukali do drzwi jednego z mieszkań. Po chwili otworzył je mężczyzna trzymający na rękach małe dziecko. 32-latek zaprzeczał, aby w domu posiadał jakąkolwiek broń pneumatyczną, z której mógłby strzelać do dzieci – powiedziała Ekiert.

Mężczyzna nie chciał wpuścić policjantów do swojego mieszkania. Funkcjonariusze weszli jednak do środka, a podczas przeszukania znaleźli pięć jednostek broni pneumatycznej oraz śrut i kapsuły CO2.

32-latek został zatrzymany. Policjanci postawili mu zarzut m.in. narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. – Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, tłumacząc się tym, że dzieci zakłócały mu spokój, zdenerwował się, więc postanowił je nastraszyć, strzelając z tzw. wiatrówki. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji – podała Ekiert. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do trzech lat więzienia.

Czytaj także: Strzelał z wiatrówki w okna. 15-latek terroryzował sąsiadów

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej