SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Manifestacja w Atenach. Grecy nie chcą nowelizacji prawa pracy [WIDEO]

Tysiące osób wyszło w środę na ulice Aten, aby zaprotestować przeciwko zmianom w prawie pracy – podała agencja informacyjna AP. Tego dnia parlament ma głosować ws. nowelizacji. 24-godzinny strajk zaburzył ruch transportu publicznego, w tym promów.

Pracownicy Amazona w tym kraju apelują do klientów, by dziś nie kupowali [WIDEO]

Około 40 tys. pracowników firmy Amazon w całych Włoszech rozpoczęło w poniedziałek strajk. Włączyły się w niego zarówno osoby zatrudnione w...

zobacz więcej

Największy grecki związek zawodowy sektora publicznego ADEDY ogłosił ogólnokrajowy protest. Środa to drugi dzień manifestacji. Zgromadzenie zapowiedziane jest na wieczór przed parlamentem. 10 czerwca doszło do podobnych sytuacji.

Organizatorzy protestu zwolnili z niego nauczycieli pracujących podczas egzaminów wstępnych na studia, aby nie zakłócać studentom procesu rekrutacyjnego.

Protesty skierowane są przeciwko projektowi nowelizacji prawa pracy, która zakłada możliwość wydłużania czasu pracy do 10 godzin dziennie, wprowadza większy nadzór nad prawem do strajku i reguluje pracę zdalną.

Zobacz także: Strajk generalny w całej Francji


Związkowcy protestują przeciw kolejnym zwolnieniom w Volkswagen Poznań

Kilkudziesięciu związkowców Solidarności Volkswagen Poznań zgromadziło się przed siedzibą zarządu, aby domagać się utrzymania miejsc pracy. Firma...

zobacz więcej

Nowe prawo m.in. polepsza warunki urlopu rodziców na dziecko. Inne zmiany obejmują narzucenie minimalnego świadczenia usług publicznych w przypadku strajku, nakładają odpowiedzialność na związki zawodowe i wprowadzają grzywny w sytuacji zakłócenia w świadczeniu usług publicznych.

Według związków zawodowych i partii opozycyjnych, reforma osłabi możliwości negocjacyjne pracownik-pracodawca i stawia pod znakiem zapytania rozdział pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym oraz legalizuje wydłużenie godzin pracy przez pracodawców.

źródło:
Zobacz więcej