SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Francja znosi godzinę policyjną. Wcześniej niż planowano

Francja zmienia zasady dot. noszenia maseczek (fot. Adnan Farzat/NurPhoto via Getty Images)
Francja zmienia zasady dot. noszenia maseczek (fot. Adnan Farzat/NurPhoto via Getty Images)

Premier Francji Jean Castex ogłosił w środę, że od niedzieli zniesiona zostanie godzina policyjna, a od czwartku – obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz. Zniesienie tych restrykcji, wprowadzonych w walce z epidemią koronawirusa, ogłoszono wcześniej niż planował minister zdrowia Olivier Veran.

Mutacja Delta. We Francji rośnie liczba zakażeń

Francuskie służby zdrowia monitorują sytuację epidemiologiczną w departamencie Landy w regionie Nowa Akwitania, gdzie indyjski wariant koronawirusa...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Zasłanianie nosa i ust w otwartej przestrzeni publicznej będzie obowiązywało tylko w określonych sytuacjach, m.in. w zatłoczonych miejscach, w kolejkach czy na stadionach. – Dekrety prefektury będą od jutra zmieniane – zapewnił szef rządu na konferencji prasowej. Noszenie maski we Francji pozostanie obowiązkowe w miejscach zamkniętych.

Jako zaskoczenie przyjęto ogłoszenie całkowitego zniesienia od niedzieli godziny policyjnej, obowiązującej obecnie od godz. 23:00. Oczekiwano, że koniec tego obostrzenia nastąpi dopiero w wakacje.

– Przeżywamy ważny moment, szczęśliwą chwilę powrotu do normalnego życia – oświadczył premier.

Zobacz także: Kilka tysięcy pacjentów z COVID-19 na francuskich oddziałach intensywnej terapii


Apelował też o szczepienie się przeciw koronawirusowi. – To najlepsza obrona przed wznowieniem epidemii – podkreślił.

Jak przypomniał, celem jest osiągnięcie liczby 35 mln Francuzów zaszczepionych dwiema dawkami pod koniec sierpnia, a także 40 milionów osób zaszczepionych po raz pierwszy. Premier Francji podsumował, że „nie wolno nam odpuszczać przez najbliższe kilka tygodni”.

źródło:

Zobacz więcej