RAPORT

Wojna na Ukrainie

Francja znosi godzinę policyjną. Wcześniej niż planowano

Francja zmienia zasady dot. noszenia maseczek (fot. Adnan Farzat/NurPhoto via Getty Images)
Francja zmienia zasady dot. noszenia maseczek (fot. Adnan Farzat/NurPhoto via Getty Images)

Premier Francji Jean Castex ogłosił w środę, że od niedzieli zniesiona zostanie godzina policyjna, a od czwartku – obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz. Zniesienie tych restrykcji, wprowadzonych w walce z epidemią koronawirusa, ogłoszono wcześniej niż planował minister zdrowia Olivier Veran.

Mutacja Delta. We Francji rośnie liczba zakażeń

Francuskie służby zdrowia monitorują sytuację epidemiologiczną w departamencie Landy w regionie Nowa Akwitania, gdzie indyjski wariant koronawirusa...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Zasłanianie nosa i ust w otwartej przestrzeni publicznej będzie obowiązywało tylko w określonych sytuacjach, m.in. w zatłoczonych miejscach, w kolejkach czy na stadionach. – Dekrety prefektury będą od jutra zmieniane – zapewnił szef rządu na konferencji prasowej. Noszenie maski we Francji pozostanie obowiązkowe w miejscach zamkniętych.

Jako zaskoczenie przyjęto ogłoszenie całkowitego zniesienia od niedzieli godziny policyjnej, obowiązującej obecnie od godz. 23:00. Oczekiwano, że koniec tego obostrzenia nastąpi dopiero w wakacje.

– Przeżywamy ważny moment, szczęśliwą chwilę powrotu do normalnego życia – oświadczył premier.

Zobacz także: Kilka tysięcy pacjentów z COVID-19 na francuskich oddziałach intensywnej terapii


Apelował też o szczepienie się przeciw koronawirusowi. – To najlepsza obrona przed wznowieniem epidemii – podkreślił.

Jak przypomniał, celem jest osiągnięcie liczby 35 mln Francuzów zaszczepionych dwiema dawkami pod koniec sierpnia, a także 40 milionów osób zaszczepionych po raz pierwszy. Premier Francji podsumował, że „nie wolno nam odpuszczać przez najbliższe kilka tygodni”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej