SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Oszukany „na policjanta”. 43–latek z Radomia wrzucił do kosza gotówkę i kartę z PIN–em

43–latek dał się oszukać mężczyźnie podającemu się za policjanta(fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)
43–latek dał się oszukać mężczyźnie podającemu się za policjanta(fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)

Kilkadziesiąt tysięcy złotych stracił 43–latek z Radomia, który dał się oszukać mężczyźnie podającemu się za policjanta. Na jego prośbę radomianin wrzucił do kosza na śmieci gotówkę i kartę bankomatową wraz z PIN–em – poinformowała w środę Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Tragiczny finał poszukiwań nastolatki. Ciało odkryto w lesie

Zakończyły się poszukiwania zaginionej 18-letniej mieszkanki powiatu włoszczowskiego (woj. świętokrzyskie). Ciało kobiety zostało odnalezione w...

zobacz więcej

We wtorek do 43–letniego mieszkańca Radomia zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Poinformował go, że może być ofiarą oszustwa i poprosił o pomoc w schwytaniu przestępców.

– Radomianin uwierzył w opowiedzianą przez telefon historię i – zgodnie ze wskazówkami oszusta – wypłacił oszczędności z banku, a następnie gotówkę i kartę bankomatową z pin–em wrzucił do wskazanego kosza na śmieci – przekazała Leszczyńska. Dodała, że mężczyzna stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policja po raz kolejny apeluje, by nie przekazywać pieniędzy nieznajomym podającym się za pracowników różnych firm i instytucji, a tym bardziej policjantów. – Funkcjonariusze policji nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie sprawach. Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy – podkreśliła Leszczyńska.

Zobacz także: Miał się znęcać nad niepełnosprawną matką. Jest w rękach policji

źródło:

Zobacz więcej