RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gest Cristiano Ronaldo. Zmiana kursu akcji Coca Coli

Ronaldo na konferencji prasowej (fot. PAP/EPA/UEFA HANDOUT)
Ronaldo na konferencji prasowej (fot. PAP/EPA/UEFA HANDOUT)

Cristiano Ronaldo podczas konferencji prasowej przed meczem Portugalii z Węgrami na Euro 2020 odsunął od siebie dwie butelki Coca Coli. Zdaniem komentatorów to właśnie ten gest spowodował, że koncern zanotował kilka miliardów dolarów strat.

Euro 2020: Niemcy krytykowani po „historycznym falstarcie”

Reprezentacja Niemiec w pierwszym występie na Euro 2020 zawiodła. Drużynie prowadzonej przez Joachima Loewa nie pomogła nawet publiczność na...

zobacz więcej

We wtorek podczas konferencji przed meczem Portugalczyk ostentacyjnie odstawił butelki z napojem zawierającym duże ilości cukru i wskazał na inne z wodą. Do tego dodał, że dla człowieka zdrowsze jest picie wody zamiast napojów słodzonych.

Zaskoczenie zachowaniem Ronaldo było tym większe, że koncern Coca Cola jest jednym ze sponsorów mistrzostw Europy. Jak się szybko okazało, zachowanie Portugalczyka miało negatywny wpływ na notowania akcji giełdowych amerykańskiego koncernu.

Hiszpański dziennik „Marca” ustalił, że rano na otwarciu rynku akcje koncernu wyceniano na 56,1 dolarów za sztukę. Po konferencji spadły do poziomu 55,2 dolarów. Zanotowany spadek o 1,6 proc. doprowadził do utraty ich wartości rynkowej o około 4 mld dolarów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej