SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Zabrze. Przyjeżdżał z Podkarpacia na seks z 13-latką. 52-latek aresztowany

Policjanci zatrzymali mieszkańca woj. podkarpackiego (fot. Policja śląska)
Policjanci zatrzymali mieszkańca woj. podkarpackiego (fot. Policja śląska)

Policjanci zatrzymali mieszkańca woj. podkarpackiego, podejrzanego o obcowanie płciowe z 13–latką z Zabrza. 52–letni mężczyzna przyznał się do tego, że z poznaną przez internet dziewczynką trzy razy spotkał się w zabrzańskim hotelu. Został aresztowany na trzy miesiące.

Samochód uderzył w dziewczynkę na chodniku w Bydgoszczy. Zginęła na miejscu

12-letnia dziewczynka zginęła w poniedziałek po potrąceniu przez auto w okolicach ronda Inowrocławskiego w Bydgoszczy. W stojącą na chodniku pieszą...

zobacz więcej

Zespół prasowy śląskiej policji podał w środę, że zatrzymanie mężczyzny to efekt wspólnych działań policjantów z Zabrza i z woj. podkarpackiego.

Jak ustalili zabrzańscy policjanci, 52–latek poznał dziewczynkę na jednym z popularnych portali internetowych. Od lutego do marca br. trzykrotnie spotkał się z nią w jednym hoteli w Zabrzu.

– Sytuacja wyszła na jaw dzięki czujności szkolnego pedagoga, który zauważył niepokojące zachowanie dziewczynki. Kiedy o możliwości popełnienia przestępstwa zostali poinformowani kryminalni z zabrzańskiej komendy, rozpoczęli intensywne działania operacyjne oraz dochodzeniowo–śledcze zmierzające do zebrania obszernego materiału dowodowego i zatrzymania mężczyzny – poinformowała zabrzańska policja.

Zobacz także: Miał się znęcać nad niepełnosprawną matką. Jest w rękach policji

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do wykorzystywania seksualnego 13–latki. Grozi mu do 12 lat więzienia. Na wniosek zabrzańskiej prokuratury 52–latek został aresztowany na trzy miesiące. Jak zaznacza policja, sprawa jest rozwojowa i nie jest wykluczone, że zatrzymanemu przedstawione zostaną kolejne zarzuty.

źródło:

Zobacz więcej