RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Euro 2020: Niemcy krytykowani po „historycznym falstarcie”

Niemcy stracili gola po samobójczym trafieniu Matsa Hummelsa (fot. PAP/EPA/Kai Pfaffenbach)
Niemcy stracili gola po samobójczym trafieniu Matsa Hummelsa (fot. PAP/EPA/Kai Pfaffenbach)

Reprezentacja Niemiec w pierwszym występie na Euro 2020 zawiodła. Drużynie prowadzonej przez Joachima Loewa nie pomogła nawet publiczność na stadionie w Monachium. O porażce 0:1 przesądził samobójczy gol wracającego do kadry Matsa Hummelsa, który przez większość tytułów został nazwany pechowcem.

Inne oblicze Pogby. Francuzi pełni gracji [OCENY]

Jak na mistrzów świata przystało, Francuzi od zwycięstwa rozpoczęli mistrzostwa Europy. W Monachium pokonali 1:0 Niemców, którzy zostali...

zobacz więcej

Wtorkowy mecz był jednym z pierwszych hitów mistrzostw Europy. W końcu rywalizowały dwie utytułowane reprezentacje, które w XXI wieku rozdają karty w świecie wielkiego futbolu. Niemcy to mistrzowie świata z 2014 r., a Francuzi triumfowali na mundialu cztery lata później. Oczekiwania były wysokie - tym bardziej, że do zespołu Loewa wrócili dawni liderzy.

Mats Hummels i Thomas Mueller z pewnością inaczej wyobrażali sobie ten dzień. Pierwszy miał spore problemy z dynamicznym Kylianem Mbappe. W 20. minucie nie znajdował się pod specjalną presją i w dość kuriozalnych okolicznościach posłał piłkę w samo okienko bramki strzeżonej przez Manuela Neuera.

„Niemcy po raz pierwszy przegrywają na inaugurację mistrzostw Europy. Zespół zagrał odważnie w starciu z mistrzami świata, ale szybko stracił gola po pechowym trafieniu do własnej bramki i potem nie był w stanie odwrócić losów rywalizacji” - zauważa „Kicker”.

Dziennikarze gazety zauważyli, że piłkarze Loewa grali tylko zrywami. Przeciwnicy byli bardziej konsekwentni i przez całe spotkanie grali na podobnym poziomie.

„Francuzi z wdzięcznością przyjęli nasz prezent” - gorzko odnotował „Bild”, który docenił klasę rywali, nazywając zespół Didiera Deschampsa „superdrużyną”. 

Portal „Sport1.de” nazwał wynik „historycznym falstartem” i „gorzką porażką”. W oddzielnym tekście dziennikarze wzięli pod lupę występ Joshuy Kimmicha, który nie radził sobie po prawej stronie boiska i długimi momentami wyglądał na jednego z najsłabszych na boisku.

Reakcje Sport1.de i Kickera
Reakcje Sport1.de i Kickera

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej