RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezes PiS do koalicjantów. Gorzkie słowa na posiedzeniu klubu PiS

„Nie było udawania, że nic się nie stało” (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)
„Nie było udawania, że nic się nie stało” (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu z parlamentarzystami wytknął koalicjantom kryzysy, do których doprowadzili – wynika z relacji polityków Zjednoczonej Prawicy. – Wytknął ich palcem przed wszystkimi; nie było udawania, że nic się nie stało – mówi jeden z uczestników wyjazdowego posiedzenia klubu PiS.

Sondaż do Sejmu. Niski wynik Koalicji Obywatelskiej

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na...

zobacz więcej

We wtorek w Przysusze odbyło się pierwsze od ponad roku wyjazdowe posiedzenie klubu PiS, z udziałem m.in. prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, posłów, senatorów i europarlamentarzystów ugrupowania.

O czym rozmawiano na wyjazdowym klubie PiS?


Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska po zakończeniu obrad przekazała dziennikarzom, że głównym tematem posiedzenia były przygotowania do wyborczo-statutowego kongresu partii. Z kolei szef klubu PiS Ryszard Terlecki podkreślał, że ugrupowanie przygotowuje się do restrukturyzacji.

Podczas posiedzenia klubu PiS Jarosław Kaczyński dokonał podsumowania dotychczasowych działań Zjednoczonej Prawicy. – Mówił też o kryzysach wywołanych przez naszych koalicjantów - Solidarną Polskę i Porozumienie – powiedział jeden z uczestników spotkania. – Wytknął ich palcem przed wszystkimi, wypomniał koalicjantom, że mieliśmy do czynienia z dwoma trudnymi sytuacjami: wybory prezydenckie i kwestia Funduszu Odbudowy. Nie było udawania, że nic się nie stało – dodał inny z polityków.

„Kluczowa jest jedność i współpraca”


Z drugiej jednak strony – jak relacjonują politycy PiS – prezes Kaczyński stwierdził, że należy spuścić na to zasłonę milczenia.

– Podkreślał, że kluczowa jest jedność i współpraca, jeśli mamy myśleć o kolejnych wygranych wyborach i dalszym doganianiu zachodniej Europy – zapewnił jeden z uczestników spotkania.

Obóz Antypis w Rzeszowie. Jak zmienił się stan posiadania opozycji w tym mieście?

Konrad Fijołek wspierany przez opozycję zdobył w Rzeszowie 56,51 proc. głosów. Wynik robi wrażenie – jak każde zwycięstwo odniesione już w...

zobacz więcej

Kaczyński sporo czasu poświęcił też planowanemu na 3 lipca kongresowy statutowo-wyborczemu PiS.

Kongres PiS i „reforma” partii


– Szef mówił o reformie partii, która musi być sprawną machiną, taką, która nie zajmuje się walkami wewnętrznymi – podkreśla źródło.

– Prezes stwierdził też, że musimy spojrzeć na siebie krytycznie, bo my w przeciwieństwie do opozycji potrafimy to zrobić. Mówił, że jeżeli gdzieś były popełniane błędy, to trzeba je naprawić, uderzyć się w pierś, bo opozycja opowiada o nas niestworzone historie, a my musimy być czystsi niż żona Cezara – powiedział jeden z uczestników spotkania.

Zobacz także: Wybór RPO w Sejmie. Kto z Porozumienia za Staroń, kto od Kukiza za Wiąckiem?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej