RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pytania o urlop Trzaskowskiego. Zaskakująca wypowiedź prezydenta Warszawy

Rafał Trzaskowski pójdzie na czele parady równości (fot. PAP/Jan Dzban)
Rafał Trzaskowski pójdzie na czele parady równości (fot. PAP/Jan Dzban)

Rafał Trzaskowski bardzo często bierze udział w politycznych wiecach w całej Polsce. Pytany o nieobecność w ratuszu oznajmił, że ma nieregulowany czas pracy. Z kolei na pytanie o to, ile zostało mu urlopu, odparł, że nie wie. Odnosił się też do niskich wyników Platformy Obywatelskiej w nowym sondażu.

Ratusz usprawiedliwił nieobecności Trzaskowskiego. Przed prezydentem stolicy cały urlop

Sopot, Rzeszów, Olsztyn, Zielona Góra czy Szczecin. To tylko kilka z miast, które w ostatnich tygodniach odwiedził prezydent Warszawy Rafał...

zobacz więcej

W ostatnich tygodniach wiceszef PO Rafał Trzaskowski, który pełni też funkcję prezydenta Warszawy, mocno zaangażował się w promocję swojej politycznej inicjatywy, jaką jest Campus Polska.

W związku z tym, że polityczne wiece odbywały się poza stolicą, Trzaskowskiego nie było w ratuszu. Prezydent Warszawy angażował się m.in. w kampanię prezydencką Konrada Fijołka w Rzeszowie, a w Opolu, Wrocławiu i Gdańsku promował projekt Campus Polska.

Jak się okazuje, nieobecności Trzaskowskiego nie są zaliczane do urlopu. Prezydent „był nieobecny w pracy przez 18 dni roboczych”.

„Informuję, że wszystkie ww. nieobecności są usprawiedliwione, płatne i zgodne z przepisami prawa” – napisała portalowi tvp.info Alicja Pawłowska, zastępczyni dyrektora biur kadr i szkoleń. Prezydent ma do wykorzystania 26 dni urlopu – czyli ponad pięć tygodni.

Trzaskowski: Mam nieregulowany czas pracy


O nieobecności w ratuszu Trzaskowski był pytany w Radiu ZET. – Wszyscy wiedzą, że prezydent miasta ma nieregulowany czas pracy, warszawiacy mi płacą za moją pracę. Pracuję kilkanaście godzin dziennie, w weekendy. Ostatnio byłem w sobotę w Gdańsku, załatwiam różne sprawy – mówił polityk.

Radni pytają, gdzie zniknął Trzaskowski. Udało nam się dowiedzieć

Rafał Trzaskowski odwiedzał ostatnio m.in. Sopot, Rzeszów, Olsztyn, Szczecin i Zieloną Górę. Radni PiS podkreślają, że w czwartek w Warszawie...

zobacz więcej

Przyznał, że na projekt Campus Polska „bardzo często” bierze urlop. Pytany, ile ma jeszcze dni urlopu odparł: „nie pamiętam”.

Trzaskowski był też pytany o komentarz do nowego sondażu poparcia partii politycznych, w którym Platforma Obywatelska ma zaledwie 13 proc.

Nowy sondaż i słabe wyniki PO


– Sondaże są różne, to musi być dla nas sygnał, że potrzebna jest odnowa PO i opozycji. PO musi się wzmacniać, nie wolno nikogo zgubić, trzeba dokładać nowe elementy – ocenił.

– Bez PO nie wygramy wyborów, ale sama PO nie wystarczy, żeby wybory wygrać – oświadczył.

Trzaskowski odniósł się też do zapowiedzi o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. – Nie szykuje się żadna bratobójcza wojna, uważam, że wszystkie ręce na pokład. Jeśli Tusk będzie chciał wspierać opozycję swoim autorytetem, to tym lepiej – mówił. Mówił, że nie wie, jakie są aspiracje Tuska.

Wyjaśniło się, co Trzaskowski robi poza Warszawą. Internauci mają ubaw

Kolejne dni prezydent Warszawy spędza poza stolicą. Rafał Trzaskowski mocno zaangażował się w swoją nową inicjatywę pod hasłem Campus Polska...

zobacz więcej

Jego zdaniem PO jest „najsilniejszą i najbardziej dojrzałą partią polityczną”. – Trzeba budować jak najszersze porozumienie. Wszyscy w PO są potrzebni, ale trzeba odkładać kolejne środowiska – dodał.

Prowadząca wywiad zadała mu pytanie, czy Borys Budka ma ksywkę „Rocky III”, bo w trzy miesiące „rozłożył Platformę”. – Budka był w bardzo trudnej sytuacji z różnych względów, po kampanii była epidemia i trudno było być energicznym – mówił zaznaczając, że nie wie, by tak Budkę przezywano.

Trzaskowski odniósł się też do parady równości, która ma odbyć się w najbliższych dniach. Zapewnił, że weźmie w niej udział.

– W związku z ograniczeniami ta parada będzie wygadała inaczej. W momencie inauguracji ja będę w tym miejscu, gdzie będziemy się spotykać, żeby inaugurować paradę – wskazał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej